חם מהתנור: 5 טרנדים הכי חמים בעיצוב מטבחים לשנת 2022

עולם המטבחים התפתח מאוד בשנים האחרונות, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה ארוכה של טרנדים אשר הופכים את החלל הזה לחלל מרכזי המשרת לא רק לצרכים של בישול ואפייה אלא גם לאירוח. אם אתם מתכננים לשדרג את העיצוב הקיים של המטבח, להלן חמישה טרנדים שאותם חייבים להכיר בשנת 2022. מוכנים? בואו נתחיל!

התקנה של אי

אם עד לפני מספר שנים התקנה של אי במטבח הייתה שמורה רק בעבור מטבחים גדולים, כיום באמצעות חברות מקצועיות כמו למשל מטבחי רגבה ניתן לבצע התקנה של אי במטבח בהתאמה אישית. מדובר בהזדמנות מעולה להוסיף משטח עבודה נוסף, מקומות ישיבה לצד מקומות אחסון בתוך האי, כל זאת בהתאם לטעמכם האישי ועם שימת תדגש על התאמה מדויקת למרחב של המטבח.

נגרות אישית

אחד מהטרנדים הבולטים של עולם עיצוב המטבחים כולל שילוב של נגרות אישית, וזאת מתוך מטרה ליצור מקומות אחסון ייעודים בעבור מוצרי חשמל כמו למשל מיקרוגל, תנור ועוד. למעשה, שילוב של נגרות אישית בעיצוב המטבח מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם ליצור מענה המגיע לידי ביטוי גם ביכולת להסתיר את מכשירי החשמל או להבליט אותם, כל זאת בהתאמה אישית ועם שימת דגש על יצירה של חלל פרקטי אך גם מעוצב ברמה הגבוהה ביותר.

עיצוב בסגנון רטרו

סגנונות העיצוב השולטים במטבחים הם ללא ספק המטבח המודרני והמטבח הכפרי, אולם בשנת 2022 ניתן לראות כיצד טרנד הרטרו מככב במטבחים, הן באמצעות שילוב של מכשירי חשמל כמו למשל קומקום בעיצוב בסגנון הזה ועד לשילוב של פרזול כמו למשל ידיות רטרו. מדובר בסגנון עיצוב חם וגם אקולוגי במהותו, בשל היכולת לחדש את הרהיטים הקיימים באמצעות ריפוד מחדש כמו למשל כיסאות בר, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של עיצוב המשלב בין אלמנטים חדשים לבין סגנון רטרו מובהק.

 

 

הדבקה של טפטים

במקום לצבוע מחדש את הקירות של המטבח, אפשר ואף רצוי לבצע רכישה של טפטים. מדובר בטרנד שהתחיל כבר לפני מספר שנים אולם ממשיך גם לשנת 2022, וזאת בשל היכולת לחדש את המראה של המטבח באמצעות טפט איכותי שמפיח חיים חדשים במטבח ואף יכול להוביל ליצירה של עיצוב בעל נופך אומנתי, כל זאת בעלות כספית אטרקטיבית ועם יכולת לבצע את ההדבקה של הטפט באופן עצמאי, באופן קל ופשוט.

מדפים פתוחים

טרנד חזק מאוד בעיצוב מטבחים בשנת 2022 כולל שילוב של מדפים פתוחים. על הדמפים ניתן להניח את כלי החרסינה כמו גם צלחות, כוסות ואביזרים כך שהם יהיו גלויים לעין, ובהתאם לכך להוביל ליצירה של חלל מעוצב אך גם כזה שמייצג את טעמכם האישי. במקום להסתיר את האוסף המשפחתי של כלים שאותם קיבלתם או רכשתם במיטב כספכם, אפשר ואף רצוי להיעזר במדפים פתוחים אשר יכולים להתאים גם למטבחים קטנים ובוודאי למטבחים גדולים.

לסיכום

תהליך של עיצוב מטבח הוא תהליך מורכב, בייחוד לאור ריבוי האלמנטים אשר צריכים להשתלב ביחד לכדי עיצוב מוצלח של מטבח שגם בעוד מספר שנים ייראה מושלם. על כן, שילוב של טרנדים בולטים בשנת 2022 מהווה דרך מצוינת ליצור אמירה אישית המגיעה לידי ביטוי בשילוב של אלמנטים אותם הצגנו לכם כאן, כל זאת בהתאם לטעמכם האישי ובליווי מקצועי מצד חברה אשר מתמחה בתחום ויכולה להגשים לכם את החלום – מטבח מעוצב שישרת אתכם גם מבחינה פונקיונאלית, וגם מבחינה של עיצוב על זמני ורלוונטי בכל שנה.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות