לא צריך לחיות עם הכאב: איך מטפלים בכאבי רגליים?

כאבי רגליים הם כאבים שכיחים שיכולים להתפרץ בכל גיל ולהשפיע באופן דרמטי על איכות החיים. למעשה, כפות הרגליים הן אלו אשר נושאות את משקל הגוף ולאור הלחץ שמפועל, עשוי להתרחש מצב של כאב שמתחיל באזור הזה אולם הולך ומתפשט גם לאזורים אחרים כמו הרגל והברכיים. אם אתם סובלים מכאבי רגליים חשוב לזכור כי אין מדובר בגזרת גורל אלא ניתן ליצור תוכנית טיפול בהתאמה אישית אשר נועדה לסייע להפחתה של הכאב, כל זאת בשילוב של טכניקות מעולם הרפואה האלטרנטיבי.

מענה אלטרנטיבי לטיפול בכאבי רגליים – כל מה שצריך לדעת

אם עד לפני מספר שנים עולם הרפואה האלטרנטיבי היה נחשב בגדר סוג של מיסתורין, כיום רבים מבינים כי מדובר בטיפולים מסורתיים שיכולים לסייע לטובת עידוד של תהליך ההחלמה. כאבים ברגליים יכולים לנבוע מכמה סיבות –  החל מנפילה ועד עומס רב המופעל על הרגליים בעקבות עמידה ממושכת, ועל כן היתרון של הרפואה האלטרנטיבית נובע בשל היכולת לאבחן באופן מדויק את טיב הכאב ובכך ליצור מערך תמיכה המבוסס על שימוש בטכניקות מסורתיות כמו למשל דיקור, יוגה ועוד. אחד מהמרכזים המובילים בתחום הוא מרכז רפאל שנחשב למרכז מוביל בתחומו בשל שיטה אותה פיתח ד"ר רפי פרטר, כירופרקטור בעל ניסיון של מעל ל-30 שנה בתחום. השיטה אותה פיתח ונקראת על שמו מבוססת על אבחון רב מערכתי ובניית תוכנית טיפולים מותאמת הכוללת גם הערכת מצב לאחר ביצוע של מחזור טיפולים.

הפנייה למרכז רפאל מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כמי שסובלים מכאבי רגליים לקבל מענה מדויק המתבצע ללא תופעות לוואי ותוך שימת דגש על ליווי אישי המתבצע על ידי מיטב המטפלים בישראל, כל זאת כחלק מהבנה כי כאבי רגליים הם לא גזרת גורל אלא בר טיפול המתבצע גם במסגרת של טיפול אורתופדי אבל גם במסגרת של טיפול אלטרנטיבי שנועד לסייע לטובת התמודדות עם הכאב והפחתה שלו. היתרון של הטיפול הזה נובע בעקבות היכולת לייצב את המפרקים כמו גם השרירים והוא עשוי לחסוך הליכים רפואיים כמו ניתוח, במידה ונעצרת ההחמרה בתדירות הכאב.

 

 

אבחון מדויק – חלק בלתי נפרד מיצירה של תוכנית טיפול מוצלחת

מאחר וכאבי רגליים הם כאבים נפוצים שמשפיעים מאוד על היכולת ליצור איכות חיים טובה, בייחוד בשל הכאבים אשר נוצרים בעקבות שברי מאמץ, קרע או מתיחה של השריר, עמידה ממושכת, שחיקה של הסחוסים והגידים ועוד. אבחון מדויק של טיב הכאב והמקור שלו הוא השלב הראשון ביצירה של תוכנית טיפול מוצלחת, כאשר חשוב לפנות לקבלת האבחון בהקדם מתוך מטרה להימנע מהחרפה של הכאב עד לכדי חוסר יכולת לתפקד, בכל גיל ולמרות שנדמה כי מדובר בכאב שבו לא ניתן לטפל.

כאבים אלו עלולים להתפרץ גם בגילאים צעירים וגם בגילאי מבוגרים, כאשר הפרוצדורה הניתוחית כמו גם מתן תרופות עומדת בהחלט על הפרק, שילוב בין טיפול המתבצע אצל הרופא לצד טיפול אלטרנטיבי יאפשר לכם להוביל ליצירה של מערך טיפול אפקטיבי שיוביל גם לתוצאות מעולות.

לסיכום

באמצעות פנייה למרכז רפאל תוכלו גם אתם להצטרף לאלפי לקוחות מרוצים שעברו טיפול בכאב המתבצע באמצעות אבחון רב מערכתי וכן טיפול המתבצע במסגרת של טיפול כירופרקטיקה, דיקור, יוגה ועוד, בהתאמה אישית ועם ליווי מקצועי המתבצע לכל אורך הדרך. כאבים ברגליים משפיעים על היכולת שלכם לתפקד ועל כן חשוב כבר עכשיו לפנות לקבלת אבחון ובהתאם לכך ליצור תוכנית טיפול בהתאמה אישית לסוג הכאב, כחלק מעוררות של מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות