כל המשפחה נוסעת לחו"ל? לא עולים על המטוס לפני שעושים בדיקת קורונה

בשנת 2020 פרצה מגפת הקורונה וחוללה שינויים דרמטיים בכל תחום בחיים. למעשה, התפרצות המגפה כמו גם ההתפשטות המהירה הובילה ממשלות רבות (כולל ממשלת ישראל) לצאת בתוכניות חירום אשר נועדו להפחית את היקף התחלואה, כאשר אחת מהן היא סגירת השמיים באופן כמעט מלא. כעת, לאחר השלמת מבצע החיסונים והירידה בהיקפים ניתן לחזור לשגרת הטיסות והטיולים המשפחתיים, אולם חשוב לזכור כי עדיין לא עולים על המטוס לפני שמבצעים בדיקה לכל המשפחה. מדוע? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

נסיעה לחו"ל עם בני המשפחה – חובת בדיקת קורונה

למרות שרבים נוטים לחשוב כי הקורונה חלפה, מדובר בטעות, מאחר וגם היום בחלק מהמדינות בעולם מתמודדים עם היקפים קטנים אך משמעותיים של הידבקות, כולל כאן בישראל. חשוב לעשות בדיקות קורונה לכל בני המשפחה, הן בשל האחריות האישית שלכם כטסים, לצד העובדה כי לכל  מדינה יש הנחיות שונות בנוגע לבדיקות קורונה, ועל כן צריך לבדוק את ההנחיות הרלוונטיות עוד לפני הטיסה, כך שבמקרה הצורך ניתן יהיה להציג אישורים מתאימים ולהימנע מעיכוב מיותר. במדינות במזרח כמו גם באירופה מקפידים על בדיקות קורונה בעבור מבוגרים, בני נוער וילדים בפרט, ועל כן חלק בלתי נפרד מההיערכות לפני הטיסה צריכה להתבצע על ידי פנייה לחברה מקצועית.

חברה כזו היא חברת aidg אשר מחזיקה במעבדה המתקדמת והמובילה בישראל בתחום של בדיקות קורונה. דרך החברה ניתן לבצע בדיקות קורונה מהירות כמו גם בדיקת PCR מוסדית המאושרת על ידי משרד הבריאות, כאשר היתרון של החברה נובע הן בשל פריסה ארצית של מערך בדיקות שאליו ניתן להגיע טרם הטיסה,  והן בעקבות היכולת לקבל את תוצאות הבדיקה במהירות. רצוי לבצע את הבדיקות לפחות כיממה לפני הטיסה בהשתתפות של כל בני המשפחה, ובכך להיערך לא רק לנופש מפנק אלא גם  להבנה כי הקורונה עדיין נמצאת איתנו, ובשל כך יש חובה אישית לביצוע של בדיקות אשר נועדו לבחון האם יש הימצאות של נגיף הקורונה.

 

 

מה חשוב לדעת אודות בדיקות קורונה לפני טיסה?

כאמור, מאחר והמגפה לא נעלמה חלק מהמדינות בעולם עדיין דורשות להציג בדיקת קורונה שלילית, כאשר ההנחיה הזו רלוונטית לא רק בשערי הגבולות אלא גם בחלק מהאטרקציות. בין אם אתם מתכננים לטוס ליעד מרוחק כמו סרי לנקה או ליעד קרוב כמו צרפת, צריך להתכונן ביחד עם כל בני המשפחה, וזאת על ידי הזמנה של בדיקת קורונה מתבצעת על ידי חברה מקצועית כמו אינדיק. מאחר וקבלת התוצאות מתבצעת בפרק זמן קצר של 90 דקות בלבד ניתן לומר כי מדובר בהזדמנות מצוינת אשר תאפשר לכם להיות רגועים כי סיימתם את כל ההליכים הבירוקרטיים הקשורים בכניסה ויציאה למדינה, לצד הקפדה על הנחיות משרד הבריאות.

מקפידים על ההנחיות – וטסים בראש שקט

בשנתיים שחלפו מאז פרוץ המגפה התגלו אלפי חולים בנגיף במסגרת של בדיקות. משרד הבריאות ממשיך לעדכן את הציבור בהנחיות העדכניות, ולכן לפני שאתם טסים מומלץ להיכנס לאתר של משרד הבריאות ולבחון את ההנחיות של לגבי הטסים בחו"ל, כאשר במקביל הצטרפו לקבוצות ברשתות החברתיות של ישראלים אשר ביקרו במדינה בה אתם עתידים לבלות ביחד עם בני המשפחה, מתוך מטרה להבין מהן ההנחיות העדכניות בכל הקשור להצגה של בדיקות קורונה. בכך, תוכלו לטוס בראש שקט ועם ידיעה ברורה כי כל בני המשפחה נבדקו ונמצאו שלילים לנגיף, מתוך הבנה כי הנגיף עדיין כאן ועשוי להיות מסוכן.

לסיכום

מגפת הקורונה הובילה לשינויים דרמטיים בעולם התעופה, כפי שניתן לראות עד היום בחלוף שנתיים מאז פרוץ המגפה. בחלק ממדינות העולם יש עדיין דרישה להצגה של בדיקה שלילית. באמצעות חברת aidg ניתן לבצע את הבדיקה במהירות וברמת איכות גבוהה, ובכך להוביל ליצירה של מענה המאפשר לכם לטוס לחופשה המשפחתית בהתאם להנחיות העדכניות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות