עברתם לבית חדש? כדאי שתעשו ביטוח דירה

רבים שזוכים לרכוש דירה נמצאים במצב כלכלי מאתגר, ובעיקר מול רשימה ארוכה של תשלומים, כך שכל מחשבה על תשלומים נוספים מובילה באופן אוטומטי להתנגדות. עם זאת, בעוד שאין למהר לרכוש סלון חדש או להשקיע בטיפוח הגינה, ביטוח דירה כן מומלץ שיהיה בתמונה. אז מדוע הרוב הגדול בוחר שכן לעשות ביטוח דירה, אלו סוגים של ביטוחים קיימים ויותר מכל איזה ביטוח הכי מתאים נקודתית עבורכם? מוזמנים לצלול פנימה ולדוג מספר תשובות מהותיות.

אל תשאירו את השאננות בבית

תחשבו על מצב שבו הדירה נשרפת, או נהרסת ברעידת אדמה. במצב שכזה לא רק שעומדים מול אובדן כספי משמעותי, אלא גם קשה להתחיל להבין כיצד ממשיכים, וזאת כיוון שכל שקל שחסכתם לאורך השנים הופנה לטובת הדירה, ועתה משהיא נהרסה, נותרו רק תשלומים ללא סכומים מיותרים. אז נכון שרוב הסיכויים שהדירה שלכם לא תינזק בצורה קשה, אך בשביל אותו סיכון מזערי, בהחלט מוטב להיות ערוכים עם ביטוח מתאים! מבקשים תרחיש יותר ממשי? ייתכן שהצנרת תתפוצץ ותוביל להרס של הפרקט, הריהוט, הטיח וכדומה, כך שתידרשו לעמוד בעלות של שיפוצים יקרים. מתחיל להתבהר עד כמה ביטוח דירה נדרש להיות חלק מהמשוואה? מוזמנים להכיר את ביטוח בטאץ'. ביטוח שמאפשר לסגור את הפינה מעכשיו לעכשיו ולצד מענה נקודתי עבור סך הצרכים האישיים.

נקודת ההתחלה – פוליסה תקנית

אם תתחילו לברר לגבי ביטוחי דירה, סביר להניח שתלכו לאיבוד, ועל כן טוב להכיר שהמדינה מבקשת את טובתכם – הגדירה מהו הבסיס הנדרש. מכאן שיש תנאי יסוד הן עבור ביטוח מבנה והן עבור ביטוח תכולה. פה ראוי לציין שניתן לרכוש הרחבות שגם הן מעוגנות בחוק (כגון ביטוח אחריות צד ג' וביטוח בית משותף) וניתן לרכוש מגוון הרחבות נוספות בהתאם לצורך.

 

 

כל מה שצריך לדעת על ביטוח מבנה

ביטוח מסוג זה עשוי לכסות כל נזק שנגרם בשל ברקים, אש, התלקחות, רוח חזקה, פיצוץ, שיטפון, הצפה, נפילה שנוגעת לכלי טיס, תאונה של כלי רכב, פעולת זדון ורעידת אדמה. פה נציין שהביטוח הבסיסי לא מכסה נזק שנוגע למחסנים, לבריכת שחייה, לגינה, או לחלק בעל שימוש עסקי, ואף הכיסוי הבסיסי אינו מכסה מקרים שנוגעים לצונאמי, דליפת מי גשם, או לפריצה שהתרחשה בזמן שלא שהו בבית יותר מ-6 ימים. עוד נציין שהביטוח מציע סכום פיצוי שנוגע לערך הקמת הדירה מחדש (כמובן ללא ערך הקרקע שסביר להניח שנותר כשהיה), ואם מדובר בהרס מוחלט שלא ניתן לשיקום, זוכים לקבל החזר שמכסה שכר דירה חלופי, וזאת לאורך שנה.

הכול אודות תכולת דירה

כאן מדובר בכיסוי נרחב עבור סך התכולה שנמצאת בדירה, למעט שלל ניירת וציוד שאינו אמור להיות בדירה. מכאן שהכיסוי אינו מכסה קרוואנים, כלי רכב ממונעים, ניירות ערך, אגרות חוב, חוזים, תעודות מניה, כתבי יד, פנקסי חשבונות, מלאי וציוד עסקי, כרטיסי אשראי, כרטיסי טיסה וכדומה, כאשר חפצים שאמורים להיות בחוץ יכוסו רק ב2% מסך ביטוח התכולה. עוד ראוי לדעת שהכיסוי כולל מגוון חפצים אישיים שאינם נמצאים בדירה, אך מדובר בכיסוי של רק 5% מסך ביטוח התכולה.

מקבלים החלטה!

עתה כאשר הדברים יותר ברורים, מתחיל להתבהר מדוע אין זה חכם לגור בדירה ששייכת לכם ללא ביטוח, ואף מתחיל להיות ברור איזה ביטוח רצוי, בעיקר בהתאם לאופי התכולה שמחזיקים בבית. מתלבטים? שווה לקבל הצעת מחיר עבור שתי האופציות ולהתחיל לבחון כדאיות, כאשר גם את השקט הנפשי רצוי לשלב במשוואה. מבקשים הצעה מהירה אך מדויקת צורך ונטולת אינטרסים אישיים? היעזרו בביטוח באטאץ'!

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות