כמה מרוויחים בתעשייה המבוקשת בישראל? טבלאות שכר הייטק יגלו לכם את התשובה

אם אתם מחפשים עבודה בתחום ההייטק, עובדים בחברת הייטק או שסתם בא לכם לדעת כמה מרוויחים בתעשייה המבוקשת בישראל, המאמר הזה מיועד עבורכם. סקרנים? טבלאות שכר הייטק יגלו לכם את התשובה.

למה חשוב להכיר את טבלאות השכר?

אמנם ההייטק הוא תחום רחב מאד וקשה מאד להכניס את פריסת השכר שבו לתוך טבלה אחת שכוללת הכל, אך זה בהחלט אפשרי. כאן תוכלו לקבל מידע מקיף על מספר משרות ותחומים, שווה להיכנס ולהתרשם. במידה ואתם מחפשים עבודה ורואים את עצמכם כמגויסים הבאים לחברת הייטק כזו או אחרת, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להכיר את טבלאות השכר. זה יעזור לכם לדעת ולהבין את רמות השכר השונות בתחום בפילוח לפי תפקידים וכמובן לדעת איזה סכום לדרוש.

בנוסף, טבלת השכר הזו תסייע למי שכבר עובד בהייטק לדעת האם השכר שהוא מקבל נחשב לשכר טוב. במידה ולא ואתם מרגישים שאתם שווים יותר, תוכלו כמובן לבקש העלאת שכר בהתאם לציפיות שלכם. במידה ולא תקבלו העלאה, תוכלו כמובן לחשב מסלול מחדש ועבודה בחברה אחרת שתתגמל אתכם יותר.

אגב, יש בהחלט מקרים שבהם הטבלה הזו בהחלט תגרום לכם לעשות שינוי כיוון או לשנות את התחום. גם אם אתם מתכוונים ללמוד את אחד מהתחומים המיועדים להייטק, טבלת השכר הזו בהחלט יכולה להשפיע על הכיוון שאותו תבחרו.

איך נקבע השכר בהייטק?

השכר בהייטק נקבע על פי מספר פרמטרים מאד ברורים. אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא הניסיון. ככל שהמועמד יהיה מנוסה וותיק יותר בתחומו, כך רמת השכר שלו תעלה. כיום רבות מחברות ההייטק שמעדיפות לשלם שכר גבוה יותר ולגייס מועמדים בעלי ניסיון ולא לבזבז משאבים יקרים על תקופת החפיפה.

 

 

פרמטר נוסף הוא כמובן המקצועיות. ככל שתהיו מקצועיים יותר במה שאתם עושים ותביאו יותר קבלות, כך הערך שלכם יהיה שווה יותר. זו בדיוק הסיבה שבגינה המלצה אחת שווה המון כסף, מפני שחברות הייטק תמיד יעדיפו לגייס מועמד שכבר מכיר את התחום ויכול להיכנס אליו בצורה חלקה.

מה עושים אם השכר שמציעים לכם נמוך מידי?

לפני שאתם מגיעים לראיון בחברת ההייטק אנחנו ממליצים לכם לעבור על טבלת השכר ולהכיר את הסכומים. בראיון עצמו תבואו עם הוכחות ותגידו שעל פי טבלת השכר המקובלת בשוק אתם דורשים את הסכום הספציפי הזה. במידה ומציעים לכם שכר נמוך יותר, תוכלו להתמקח או להחליט שאתם לא לוקחים את המשרה הנוכחית.

בנוסף, חשוב לציין שגם אם אתם כבר עובדים בחברת הייטק, כדאי שתהיו עם היד על הדופק ותבדקו כל הזמן את טבלת השכר. כך תוכלו לדעת אם כדאי לכם לבקש העלאה וגם אם כן, איזה סכום לדרוש. כיום יש ביקוש גדול מאד לעובדים בתחום ההייטק, כך שהכוח נמצא אצלכם העובדים ואתם יכולים לנצל אותו לטובתכם.

טבלת שכר בפילוח לפי תחום עיסוק

חשוב לציין שטבלאות השכר בהייטק מפולחות כמובן בראש ובראשונה לפי תחום עיסוק. לכל תחום ותחום יש את רמת השכר המתאימה לו. למשל, מנהל פרויקטים תמיד ירוויח פחות ממפתח תוכנה למשל ואילו מהנדס חומרה תמיד ירוויח יותר מאיש QA. לכן, כשאתם בודקים את טבלאות השכר ואת רמות השכר השונות, שימו לב שאתם מתייחסים לתחום העיסוק שלכם ולא מתבלבלים עם תחומים אחרים.

לסיכום

אתם מחפשים עבודה בתחום ההייטק או כבר עובדים בחברת הייטק כזו או אחרת, אנחנו בהחלט ממליצים לכם להכיר וללמוד את טבלת השכר בתחום.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות