מה זה אינטרפוץ ואיך מתקינים אותו?

אם אתם נמצאים במהלך שיפוץ של חדר האמבטיה, אנחנו ממליצים לכם להכיר את ברז האינטרפוץ. מה זה אינטרפוץ ומה חשוב לדעת לפני שמתקינים אותו במקלחת? כל התשובות.

מה זה אינטרפוץ?

אינטרפוץ הוא ברז שמותקן ברוב המקרים במקלחת וההבדל המשמעותי בין ברז אינטרפוץ לברז רגיל בא לידי ביטוי בכך שהמנגנון שלו נמצא ממש בתוך הקיר. מה שבולט כלפי חוץ היא למעשה ידית השליטה על המים, שבאמצעות סיבוב שלה ניתן גם לכוון את הטמפרטורה של המים וגם את העוצמה שלהם.

מה היתרון של האינטרפוץ?

לברז אינטרפוץ יש מגוון רחב של יתרונות, אך בראש ובראשונה אנחנו מדובר בברז נוח מאד לתפעול. ניתן לשלוט בקלות ובנוחות על עוצמת המים והטמפרטורה שלהם וזה כמובן יתרון משמעותי. יתרון נוסף של האינטרפוץ בא לידי ביטוי בעיצוב שלו, שכן בניגוד לברזים אחרים רובו נסתר בתוך הקיר וזה משדרג את המראה של המקלחת.

אילו סוגי אינטרפוץ קיימים?

יש שני סוגים של ברז אינטרפוץ, אינטרפוץ 3 דרך ואינטרפוץ 4 דרך. ההבדל בין השניים בא לידי ביטוי בכמות היציאות, כלומר בנקודות המים שיש במקלחת. אינטרפוץ 3 דרך כולל שלוש יציאות, אחת של מים חמים, נוספת של מים קרים ויציאה לדוש עצמו, שממנו יוצאים המים. אינטרפוץ 4 דרך, לעומת זאת, כולל יציאה נוספת לברז תחתון. זה מעולה למקרים שבהם האינטרפוץ מותקן באמבטיה, כך שיהיה אפשר למלא אותה בקלות באמצעות הברז התחתון.

 

 

מה חשוב לדעת לפני ההתקנה?

לפני שאתם ממהרים להזמין התקנה של אינטרפוץ חשוב לנו שתדעו כמה דברים חשובים. ראשית, רוב האינסטלטורים לא מספקים אינטרפוץ. לכן, סביר מאד להניח שתצטרכו לרכוש אותו בעצמכם. עם זאת חשוב לציין, מכיוון שלא תמיד אתם בתור לקוחות תדעו איזה אינטרפוץ כדאי לרכוש, מומלץ תמיד להתייעץ עם אינסטלטור מקצועי בתחום שייתן לכם את האינפוט שלו.

בהזדמנות זאת חשוב לציין, אל תרכשו מוצרים סיניים זולים, הם לא יחזיקו מעמד לאורך זמן וסביר להניח שמהר מאד תחוו איתם תקלות לא פשוטות, כמו נזילה סמויה בתוך הקיר או תקלה במנגנון של הברז. השקיעו באינטרפוץ איכותי של חמת או גרוהה, אלה חברות גדולות ואמינות שמספקות שירות טוב וכמובן אחריות.

זוכרים שאמרנו שהמנגנון של הברז נמצא בתוך הקיר? זה אומר שכשבעל המקצוע יחליף או יתקין לכם את הברז הוא יצטרך לשבור כמה אריחים. לכן, מומלץ כמובן להתארגן מראש על אריחים זהים על מנת שלא תישארו בלי אריחים על הקיר.

איך מתקינים אינטרפוץ?

לפני שהאינסטלטור מתחיל בעבודה הוא יסגור את השיבר הראשי של המים על מנת לעצור את האספקה שלהם לנקודה של הברז. לאחר מכן, הוא יפרק את האריחים ויתקין את המנגנון של הברז לצנרת המים הקיימת. לאחר ההתקנה בעל המקצוע ימתין לפחות 24 שעות עד שהוא סוגר את הקיר בחזרה, על מנת לוודא שאין נזילות סמויות מהמנגנון. רק לאחר מכן הוא יסגור את הקיר וידביק שוב את האריחים למקום שלהם.

כמה עולה להתקין אינטרפוץ?

כפי שאתם ודאי רואים, התקנת אינטרפוץ היא עבודה מורכבת למדי ולכן היא גם לא זולה כל כך. עלות ההתקנה נעה בין 2500-3000 ש"ח והיא כוללת את ההתקנה בלבד, לא כולל עלות הברז עצמו. עם זאת חשוב לציין, העלות הזו מתייחסת להתקנת אינטרפוץ בתשתית קיימת ובמידה ובעל המקצוע יצטרך לבצע התאמות בצנרת שלכם, העלות עשויה להיות יקרה יותר.

לסיכום

במאמר זה למדנו מה זה אינטרפוץ, מה היתרונות שלו, אילו סוגים קיימים ומה חשוב לנו שתדעו לפני שאתם מבצעים את ההתקנה שלו.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות