סעיף 46 לפקודת מס הכנסה: איך מממשים את הזכות להחזר על תרומה?

נוהגים לתרום לעמותות ולארגונים באופן קבוע? ובכן, כדאי שתדעו כי בעקבות מתן של תרומות אתם זכאים לקבלת החזר ממס הכנסה, כאשר גובה ההחזר הוא כשליש מסכום התרומה בגובה של כ-35%. מדובר בסעיף בפקודת מס הכנסה אשר נועד לעודד את הציבור הרחב לתרום ולסייע, ועל כן מדובר בהזדמנות נהדרת בעבורכם לא רק לנהל את מערך התרומות בשקיפות אלא גם להזדכות בתום שנת המס, ולקבל על כך החזר עד לגובה של כ-9,517,000 ₪ או עד לגובה של כ-30% מרף ההכנסה. כיצד תוכלו לממש את הזכות שלכם בקלות ובנגישות מלאה? להלן הפרטים.

תורמים? כך תוכלו לקבל החזר

במידה ואתם מקפידים לתרום לעמותות באופן קבוע או חד פעמי חשוב לדעת כי אתם זכאים מתוקף סעיף 46 לפקודת מס הכנסה לקבל החזר בשיעור של עד כ-35% מהתרומה, וזאת במידה ותרמתם לעמותה בסכום אשר עולה על 190 ₪. החוק הזה בפקודת מס הכנסה הוא בעל משמעות מבחינת קהל התורמים, וזאת בשל היכולת לנצל את ההטבה ולקבל סכומי כסף לא מבוטלים, ולמעשה להשקיע יותר במתן של תרומה, מתוך הכרה כי ניתן יהיה לקבל החזר על כך. מדובר בסעיף לחוק אשר נועד גם לסייע לעמותות שרוצות לקבל תמיכה פיננסית מצד ארגונים כמו גם אנשים פרטיים, ועל כן מדובר בהזדמנות נהדרת בעבורכם לא רק לתרום ולסייע, אלא גם לנצל הטבת מס משמעותית.

על מנת לממש את הטבת המס הזו אתם נדרשים להנפיק אישור מרשויות המס אשר מכירות בעמותה המוכרת ועל כן חלה עליה הטבה בדמות החזר מס. התהליך מתבצע באמצעות הנפקה של קבלות ולאחר מכן פניה באופן יזום לרשויות המס וזאת מתוך מטרה לקבל אישור אשר במסגרתו תוכלו לקבל את ההחזר בתום שנת המס. שימו לב כי ההגשה מתבצעת אין באופן עצמאי על ידי הגעה פיזית לרשות המיסים או באמצעות פלטפורמות דיגיטליות מתקדמות אשר מאפשרות לכם להנפיק את הקבלות בעבור התרומות, ולהזדכות עליהן במס באמצעות באתר הרשמי של רשות המיסים.

 

 

כך תוכלו לקבל הטבת מס – בלחיצת כפתור

אם התרגלת אם לבצע את תהליך התרומה ישירות אל מול עמותה או דרך איש קשר אשר מגייס את הכספים לעמותה, כיום תוכלו לבצע את ההליך דרך אתרים המתמחים בתחום, ואשר מאפשרים לכם לבצע את הפעולה בקלות, ובאפס מאמץ. למעשה, בדיוק כמו שאפשר לקבל שירות משפטי אונליין, כך אפשר גם לנצל את הקדמה האינטרנטית לטובת מתן של תרומות, וזאת באמצעות מערכת ממוחשבת באתר jgive. דרך האזור האישי תוכלו לא רק לתרום אלא גם להנפיק קבלות במקביל, ודרך האתר לבצע את התהליך של החזר המס. מדובר בדרך נהדרת גם לייעל את התהליך אבל גם לקבל את ההחזר בלחיצת כפתור, וללא התעסקות מיותרת אל מול רשות המס.

ממשק יעיל ונוח לקבלת החזר

הפלטפורמה של אתר jgive היא פלטפורמה מתקדמת מאחר ודרך האתר ניתן גם לתרום לעמותות אשר  מאושרות לצרכי מס, כמו גם כאלו אשר נבדקו על ידי הצוות המקצועי של האתר אשר חרט על דגלו לעודד את תרבות הנתינה במדינת ישראל. בכך, ניתן יהיה לממש את הזכות לקבלת החזר מס בהתאם לסעיף 46, ולהגדיל את סך הנתינה והתרומה, כחלק מהבנה כי מדובר במנוע צמיחה משמעותי בעבור עמותה.

לסיכום

אם אתם מקפידים לתרום לעמותות, כדאי שתדעו כי אתם זכאים לקבלת החזר מס מתוקף סעיף 46 לפקודת מס הכנסה. כל מה שצריך לעשות הוא להצטרף לאתר jgive, ובכך להוביל להגדלת תרבות התינה, לצד מערכת המאפשרת לכם לבצע את תהליך קבלת ההחזר בקלות.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות