עמותת עם אחד מסבירה: למה חשוב לאמץ חיילים בודדים?

היום בצבא יש כמה אלפי חיילים המוגדרים חיילים בודדים. ההגדרה הזאת תקפה לחיילים שאין להם מערכת תמיכה בארץ מסיבות שונות. אחת העמותות הדואגת למעטפת חמה ואוהבת היא עמותת עם אחד – ובמאמר שלפניכם תוכלו לקרוא על הפעולה החשובה הזאת.

המעטפת המשפחתית שהם צריכים

חיילים בודדים הם מי שאין להם מערכת תומכת בארץ – עולים חדשים, אנשים שהגיעו מחו"ל כדי לשרת בצבא והשאירו את משפחתכם מאחור, אנשים יתומים או אנשים שאינם בקשר עם המשפחה שלהם. החיילים הבודדים הם לא לבד, משום שהם מוקפים בצבא מדי יום באנשים המשרתים איתם, אבל בסופו של יום אין להם משפחה להגיע אליה ולבלות איתה בנעימים בערב, בסופי שבוע או בחגים.

אחת העמותות שחרטה על דגלה לעזור לכל חייל בודד ולעטוף אותו מכל עבר היא עמותת עם אחד. החזון של העמותה הוא להיות שם בשביל כל אדם הזקוק לעזרה, ולספק כתף תומכת, אוזן קשבת וגם במידת הצורך מזון ומצרכים נוספים כדי שכל אחד ידע שיש מי שדואג לו ומוכן לעזור.

 

 

האתגרים של חיילים בודדים

פרט לתחושות של בדידות או של מרחק מהמשפחה, החיילים הבודדים מתמודדים לפעמים עם אתגרים לא פשוטים:

  • אתגרי הצבא – המערכת הצבאית עלולה להיות מאתגרת לפעמים, ומי שאין להם ידע מקדים על הצבא ועל אופיו, בדרך כלל העולים החדשים ומי שמגיע מחו"ל לשרת, עלולים להיתקל בבעיות בירוקרטיות, בבעיות במימוש הזכויות שלהם ובאתגרים נוספים. המטרה של עמותת עם אחד היא לעזור להם להכיר את זכויותיהם, מספקים להם את כל המידע שהם צריכים על היחידות, על הבסיסים ועל התפקידים השונים בצבא, ועוזרים להם להתמודד עם המערכת בצורה טובה יותר.
  • קשיים כלכליים – יש חיילים בודדים הנקלעים לקשיים כלכליים משום שאין להם רשת תומכת מאחוריהם שתעזור להם ביום יום, והמשכורת שהם מקבלים מהצבא אינה מאפשרת התקיימות בכבוד. עמותת עם אחד מספקת לחיילים בודדים סיוע כלכלי במידת הצורך, וגם הם מקבלים ממתנדבי העמותה סלי מזון וארוחות חמות לתקופות החגים וגם לשבתות.

עמותת עם אחד למען הזולת

פרט לחיילים בודדים, עמותת עם אחד פועלת לעזור לכל אדם הנמצא במצב מצוקה. מערך המתנדבים של עמותת עם אחד פועל בלי סוף כדי לספק למשפחות נזקקות מזון, ביגוד ותלושים, והם גם מפעילים מוקד טלפוני לתמיכה ועזרה ראשונית במקרי מצוקה. עמותת עם אחד גם פועלת כדי להפיג את בדידותם של קשישים ולאפשר להם לעסוק במגוון פעילויות תרפיה במרכז לטיפול בקשיש.

גם אתם יכולים לעזור

גם אתם יכולים להשתתף בעשייה ובתרומה לזולת בעזרת עמותת עם אחד. העמותה תמיד שמחה לקבל לשורותיה עוד מתנדבים המוכנים לפעול למען החברה ושתחושת הנתינה בוערת בהם, כדי לעזור לחלק מצרכים לנזקקים ולספק תמיכה נפשית ורגשית לכל חייל בודד. כמו כן, אתם יכולים לתרום תרומה כספית לעמותה כדי שהיא תוכל להמשיך לקיים את פועלה ולאפשר לכל חייל בודד להרגיש שיש לו משפחה בארץ שדואגת לו ועוזרת לו.

סיכום

חיילים בודדים הם חיילים שאין להם בארץ משפחה תומכת, ויש עמותות כמו עמותת אחד הפועלת להפגת הבדידות שלהם ולספק להם עזרה בכל תחום שהם צריכים. גם אתם יכולים לעזור לחיילים הבודדים באמצעות תרומה לעמותה או באמצעות אימוץ חיילים בודדים לארוחות חג או שבת בתיווך של העמותה.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות