לתת תקווה: העמותה ששואפת לחולל שינוי בחייהם של ילדים חולים ובני משפחותיהם

בקרב ילדים שמתמודדים עם מחלות חולפות או כרוניות, החיים יכולים להיות מורכבים וקשים. בצורה אישית ואמפטית, העמותה "לתת תקווה" מהווה יד מושטת ומחבקת המקדמת את האופטימיות והחיוביות בקרב הילדים החולים ומשפחותיהן בשימוש במערכת התמיכה שהיא מציעה.

נותנים תקווה

העמותה לתת תקווה היא ארגון ללא מטרות רווח הפועל במטרה להעניק תמיכה ותקווה לילדים חולים ולבני משפחותיהם. מטרתו העיקרית היא להביא לשיפור מורגש באיכות החיים של הילדים ולתמוך במשפחותיהם במהלך הדרך הקשה של טיפול, התמודדות והחלמה. הארגון פועל בקרב הציבור הרחב בכדי להעניק תמיכה רוחנית, רגשית וחברתית ייחודית לילדים ולמשפחותיהם שצריכים אותה.

לתת תקווה מחולל שינוי בחייהם של ילדים חולים

ארגון "לתת תקווה" משקיע מאמצים רבים ופעילות נרחבת על מנת לחולל שינוי חיובי בחיי הילדים החולים והמאושפזים. פעילות הארגון כוללת אירועים ופעילויות תרבותיות, ימי חופשה מיוחדים, פעילויות מרגשות בבתי חולים ועוד. הקהילה של "לתת תקווה", המורכבת ממתנדבים רבים ותרומות מהציבור, משקיעה מזמנה ומספקת לילדים את התמיכה החיונית שהם זקוקים לה במהלך התהליך הרפואי המאתגר אותו הם עוברים.

 

 

לתת תקווה תומכת במשפחות החולים

עמותת "לתת תקווה" מתמקדת במתן תמיכה למשפחות הילדים החולים במגוון דרכים. הארגון מספק תמיכה רגשית וחברתית. התמיכה מגוונת וכוללת מענה פסיכולוגי, יעוץ משפחתי והכוונה מקצועית. במסגרת הפעילות השוטפת, הארגון מעניק גם עזרה פיננסית למשפחות במצוקה ושואף לייצר איזון בין שגרת הטיפול השוחקת לבין הנאה ושמחה בחיי היומיום.

מטרת עמותת לתת תקווה

מטרת העל של עמותת לתת תקווה היא ליצור קהילה תומכת שתעניק ערך מוסף לחיי הילדים החולים ולמשפחותיהם. הארגון מקיים אירועים חברתיים, סדנאות ופעילויות קהילתיות בכדי להעניק לילדים ולמשפחותיהם את ההזדמנות להיות חלק מקהילה אוהבת ותומכת. בנוסף, הארגון שואף להפוך את ההתמודדות עם חוויית הטיפול לנעימה יותר, ומעניק לילדים חולים את הכלים הנדרשים להתמודדות עם הקשיים שיחוו במהלך הטיפול ולשמירה על התפתחות בריאה.

המתנדבים של לתת תקווה

הגורם המרכזי שמאפשר לעמותת "לתת תקווה" לפעול בסדר גודל הפעילות שבה היא פועלת הם המתנדבים של העמותה. המתנדבים של הארגון הם הלב הדואג שמספק את חום, החמלה והאהבה לילדים החולים ולמשפחותיהם. הם מתנדבים ללא שכר בכלל ובוחרים לתרום את זמנם, מיומנויותיהם ותשומת ליבם למען הילדים שצריכים תמיכה זו.

איך ארגון "לתת תקווה" פועל

ארגון "לתת תקווה" מתבסס על מבנה עמותתי ומתקיים באמצעות תרומות ומתנדבים בלבד. הארגון פועל בזכות התמיכה והתרומות הרבות שהוא מקבל מהציבור הרחב, מהחברות ומהמוסדות הפרטיים. המימון מסייע לייצר את התמיכה המתמשכת בילדים החולים ומשפחותיהם,  וכן לפעילות המתמשכת של הארגון. העמותה משתמשת בתקציבים שנתרמים על ידי הציבור הרחב, בשילוב עם עבודת ההתנדבות הנרחבת שמתקיימת בה בכדי להמשיך לפעול ולתפקד בצורה סדירה.

לסיכום

לארגון "לתת תקווה" משמעות עמוקה בחייהם של ילדים חולים ובני משפחותיהם. הארגון שואף ליצור שינוי בחייהם של הילדים שזקוקים לתמיכה ומתרכז במטרתו לתת תקווה לילדים חולים ומאושפזים. הארגון מספק תמיכה רגשית, רפואית וחברתית לילדים החולים ולמשפחותיהם. תמיכה זו מאפשרת לילדים להתפתח באופן סדיר ולחוות חיים טובים יותר, המבוססים על ערכי קהילתיות, חמלה ותמיכה הדדית.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות