פינוי בינוי בבאר שבע: אילו מתחמים כלולים בתוכניות?

באר שבע היא בין הערים הוותיקות ביותר בישראל. לא פלא לכן, שיש בה מבנים ישנים רבים והדבר מתבטא בין השאר בהחלת תכנית פינוי בינוי גם בעיר זו. אילו מתחמים כלולים כיום בתוכניות התחדשות עירונית מסוג פינוי בינוי עבור באר שבע? אילו פרטים נוספים כדאי לדעת על כך, אם אתם מתעניינים בפרויקטים אלה, בין אם כבעלי דירות או כיזמים? כל המידע העדכני ועוד במאמר שתקראו כעת.

משתדרגים ומשקיעים בבאר שבע

פינוי בינוי הוא סוג פרויקט התחדשות עירונית, אשר מספק הזמנות לבעלי הדירות לשדרג אותן ולהרוויח וגם הזדמנויות שונות ליזמים ומשקיעי נדל"ן. הרעיון הבסיסי ידוע: מפנים בניינים ישנים, הורסים אותם, מקימים במקומם בניינים חדשים מודרניים, גדולים ויקרים יותר. בכדי להישאר בעניינים בנושא זה, אחת הדרכים החשובות לעשות זאת, היא לבקר מדי פעם באתר כגון מגדילים (MAGDILIM), אשר מתמחה בנדל”ן ובמיוחד בהתחדשות עירונית. כולל פינוי בינוי. תוכלו למצוא על כך עוד מידע באתר הזה, מסוגים רבים, אשר שימושיים עבור כל מי שמתעניין בפינוי בינוי. בין אם בבאר שבע, בערים אחרות או בכלל. באר שבע בהחלט נמצאת על המפה מבחינת פרויקטים מסוג זה ולמעשה, כפי שתראו מייד, יש שורה ארוכה של פרויקטים כאלה בתכנון עבורה.

 

 

היכן יהיה פינוי בינוי בעיר?

פינוי בינוי בבאר שבע אמור להתבצע במתחמים הבאים:

 • מתחם בן גוריון – ממוקם בצפון שכונה ג’ מול תחנת הרכבת באר שבע צפון. בתוכנית: הריסת 544 יחידות דיור ישנות והקמת רובע מגורים חדש במקומם.
 • מתחם המשחררים – במזרח שכונה ה’, על גבול שכונה א’. בתכנון, נמצאת הקמת 4 מבנים חדשים, כמו גם שטחי מסחר ומוסדות ציבור שונים.
 • מתחם הצדיק מירושלים – בכניסה הצפונית לבאר שבע, ליד שכונה ד’. מתוכננת הריסת מבנים ישנים בצידו הצפוני של רחוב סנהדרין והקמת מבנים חדשים מסוגים שונים, כמו גם שטחי מסחר, תעסוקה ומבני ציבור.
 • מתחם טוביהו – הצבי – עבור מתחם זה בשכונה ה’, מתוכננת הריסה של 408 יחידות דיור ישנות והקמת מבנים חדשים מסוגים שונים, כולל מבני מגורים.
 • מתחם שז”ר – בין שכונה ג’ למרכז האזרחי ולקריית הממשלה. לאזור זה מתוכננת הריסת 90 יחידות דיור ישנות והקמת כ-730 יחידות דיור חדשות במקומן ומבנים מסוגים נוספים.
 • מתחם אורות – למתחם זה מתוכננת הריסת 112 יחידות דיור ישנות וגם שטחי מסחר והקמת 737 יחידות דיור חדשות, כמו גם מבני מסחר ושטחי ציבור.
 • מתחם וינגייט – במתחם זה בשכונה ג’, שרבים השקיעו בו לפני כמה שנים, מתוכננים להיהרס 4 מבני שיכון ומרכז מסחרי ויוקמו מבנים חדשים לדיור, שטחי מסחר ומוסדות ציבור.
 • מתחם מורדי הגטאות – בעיר העתיקה ליד פארק נחל באר שבע. כאן מדובר על הקמת מתחם מגורים שיהיה משולב עם חזית מסחרית ועם מבני ציבור. זאת, במקום המבנים הישנים.
 • מתחם יעקב אבינו – במרכז שדרות רגר, ליד אוניברסיטת בן גוריון, בית החולים סורוקה ומרכז הנגב. למקום זה מתכוננים הריסת 136 יחידות דיור והקמה של 822 יחידות חדשות, שטחי ציבור, מסחר ותעסוקה חדשים, תוך שדרוג כללי של המרחב הציבורי.
 • מתחם גן סיאטל – מתחם שנמצא בשדרות רגר, בין מרכז אורן לאוניברסיטת בן גוריון. זהו מתחם שבו נבחנות כרגע כמה חלופות לתכנון.
 • מתחם מרכז אורן – בכניסה הצפונית לשכונה ד’, מתוכנן חידוש כללי למתחם וארגון מחדש של זכויות בנייה מאושרות.

לסיכום

באר שבע משנה בהתמדה את פניה ואין ספק, שתוכניות פינוי בינוי עשויות בהחלט להיות שינוי משמעותי לטובה.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות