מתאמנים ורוצים להגיע לתוצאות במהירות? 5 תוספי תזונה שאתם חייבים להכיר

עולם תוספי התזונה מהווה חלק בלתי נפרד מאימון ספורטיבי אפקטיבי. למעשה, בעבור מתאמנים חובבים או מקצועיים, שילוב של תוספים ייעודים מהווה חלק משמעותי משיפור תמהיל האימונים, וזאת בשל היכולת להיעזר בתוספי התזונה לטובת שיפור אימונים, שריפת שומנים וכן התגברות על חוסרים תזונתיים. אם גם אתם רוצים להגיע לתוצאות במהירות, להלן חמישה תוספי תזונה שאתם חייבים להכיר – ולרכוש.

כמוסות תה ירוק

תוסף זה זוכה לביקוש גבוה מצד ספורטאים, וזאת בשל היותו תוסף תזונה המסייע לשריפת שומן, בעקבות נוגדי חמצון עוצמתיים אשר מסייעים לתהליך של פירוק השומן ובהתאם לכך גם להאיץ את חילוף החומרים בגוף. מעבר ליתרונות הללו, תוסף זה עשוי לסייע לטובת שיפור הליך השיקום של רקמת השריר, בייחוד בעבור מתאמנים אשר מקפידים על שגרת אימון סיזיפית.

חלבון

תוסף תזונה חלבון מהווה חלק בלתי נפרד מהתפריט של כל ספורטאי. חלבון הוא אחד מאבות  הבניין של השרירים, כאשר מחסור בחלבון עשוי להוביל לשחיקה של השריר ואף להגביר את הסיכויים לפציעות. כיום ניתן לבצע רכישה של תוסף תזונה זה בהתאמה אישית גם מבחינת הטעם, אולם כאשר בוחרים בתוסף תזונה חלבון צריך להקפיד על קריאה מדוקדקת של הרכיבים, מתוך מטרה להבטיח כי ריכוז החלבון כמו גם המינרלים הוא גבוה.

מולטי ויטמין

אחד מתוספי התזונה החשובים ביותר בעבור ספורטאים הוא מולטי ויטמין. מדובר בתוסף שנועד למנוע חוסרים תזונתיים, וזאת בעקבות דיאטה דלת קלוריות ופחמימות לטובת שריפה של שומן. כאשר מתרחש מצב של צמצום קלורי התוצאה הישירה היא מחסור ברכיבים חשובים, ועל כן שילוב של התוסף הזה ביחד עם תפריט תזונתי מאוזן הוא המפתח לטובת שיפור ביצועים, חיטוב הגוף וכן העלאת מסת השריר.

 

 

ציטרולין מלאט

תוסף זה מבוסס על חומצות אמינו אשר יכולות לסייע לטובת הגברת היעילות של תהליך הייצור העצמאי של חלבונים, לצד העלאת מסת השריר בצורה מבוקרת. מחקרים מדעיים מצאו כי בנוסף לכך נטילה קבועה של התוסף יכולה לסייע לטובת התמודדות עם כאבי שרירים ואף שיפור הביצועים הספורטיביים, ועל כן מדובר בתוסף מומלץ במיוחד בעבור מתאמנים שרוצים להגיע לתוצאות מהירות – אך באופן מבוקר.

קריאטין

קריאטין הוא תוסף תזונה בטוח לשימוש וללא תופעות לוואי אשר נועד לטובת ספיחה של נוזלים בתאי השריר, ובהתאם לכך לסייע לטובת התאוששות לאחר האימון. ההמלצה היא ליטול את התוסף במשך בוקר, צהריים וערב למשך חמישה ימים ולאחר מכן לקחת אותו פעם אחת ביום, רצוי לאחר האימון. ביחס לתוספי תזונה אחרים מחירו לא יקר והוא אינו מלווה בתופעות לואי, ועל כן מומלץ בעבור ספורטאים להכיר, כמו גם ליטול וזאת בהתאם להוראות של הרופא.

לסיכום

נטילה של תוספי תזונה בעבור ספורטאים עשוי לסייע גם לטווח הקצר כמו גם הארוך. יחד עם זאת, לא כל תוסף מתאים לכל ספורטאי ולכן לפני שמחליטים על נטילה של תוספי תזונה, נדרש לפנות לרופא האישי לטובת בדיקת מדדים, ביצוע של בדיקות דם שנועדו לבחון האם קיימים חוסרים תזונתיים ובהתאם לכך קבלת החלטות נבונות לגבי רכישה. שימו לב כי את התוספים אתם רוכשים דרך חברה מוכרת המחזיקה באישור לשיווק מטעם משרד הבריאות, וזאת לאור העובדה כי לצערנו בשל הביקוש הגבוה, ישנם לא מעט חיקויים שאפילו יכולים לסכן את בריאותכם. על כן, הקפידו לקרוא היטב את התווית של התוסף וכן לקבל המלצות ממתאמנים שיכולים לסייע לכם  לטובת בחירה בחברה מובילה שתספק לכם את תוספי התזונה הטובים והאיכותיים ביותר.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות