5 טיפים לשמירה על היגיינת המזרן שלכם

אנו מבלים כשליש מחיינו במיטה. מדובר בפרק זמן מכובד שמשפיע לא רק על איכות השינה אלא גם על הבריאות, בייחוד בשל העובדה כי במהלך הלילה מזיעים וישנם גם תאי עור מתים שנשארים על המזרן ובהתאם לכך עלולים להוביל לשלל בעיות בריאותיות, גם מבחינה אסתטית אך גם מבחינה בריאותיות. החדשות הטובות הן שאפשר בהחלט לשמור על איכות המזרן ועל האיכות השינה באמצעות שמירה על היגיינה, בכמה צעדים פשוטים. בשביל לסייע לכם, בחרנו להציג את חמשת הטיפים המנצחים שאותם ניתן ורצוי ליישם – כבר עכשיו. מוכנים? בואו נתחיל!

רכישה של מגן מזרן

רכישה של מגן מזרן מהווה את הדרך הטובה ביותר לשמור על היגיינה אבל גם על אורך החיים של המזרן. עדיף להשקיע ברכישה של מגן דרך חברה מוכרת בתחום, וזאת מתוך מטרה ליצור שכבת הגנה נוספת. בחרו מגן מזרן איכותי העשוי מבד איכותי כמו למשל בד כותנה, במבוק הידועים בכושר הספיגה המצוין שלהם וביכולת ליצור בעבורכם מענה מושלם גם מבחינה בריאותיות אבל גם מבחינת נוחות. המחירים של מגן מזרן הם נגישים מאוד לכלל הציבור, ועל כן מדובר באביזר שהוא בגדר חובה בעבור כל אחד שרוצה לשמור על חיי המזרן לאורך זמן.

שאיבה של המזרן

טכניקה מצוינת לניקוי וחיטוי המזרן יכולה להתבצע באמצעות שאיבה. למעשה, כל מה שצריך לעשות הוא לפזר מעל המזרן מעט אבקת סודה, להשאיר למספר דקות ולאחר מכן באמצעות שואב להסיר את כל השאריות של האבקה ובהתאם לכך לנקות את המזרן ביסודיות, כאשר רצוי לבצע את הפעולה הזו לפחות פעם בחודש. כאן תוכלו למצוא סקירה מצולמת לגבי רכישה של שואב אבק איכותי אשר ישמש אתכם למשך זמן רב ובהתאם לכך יאפשר להוביל לניצול מקסימלי שיגיע לידי ביטוי גם בניקוי עמוק של המזרן.

 

 

אוורר המזרן

אחת מהטעויות המרכזיות שרבים מבצעים היא לא להפוך את המזרן ולאוורר אותו. המזרן שלנו הוא כר פורה לחיידקים כמו גם קרדית האבק, ולכן רגע לפני שאתם מחליפים מצעים, ההמלצה היא להניח את המזרן במצב מאונך כאשר הוא פונה כלפי השמש, לטובת הליך חיטוי ובהתאם לכך גם אוורר שהוא נחוץ מאוד גם בעבור מזרנים ישנים ובוודאי בעבור מזרנים חדשים.

סיבוב המזרן

מדי פעם דאגו לסובב את המזרן ולהפוך אותו לצד השני. הסיבה לכך נובעת בעקבות שחיקה של הקפיצים אך גם בשל הצטברות של חיידקים ואבק שאותם אתם שואפים באופן לא מודע כאשר אתם ישנים, ועל כן מדי פעם דאגו להפוך את המזרן כמו גם לטפוח עליו בטפיחות חזקות, מתוך מטרה להסיר את האבק כמו גם תאי עור מתים.

ניקוי עמוק

ניקוי עמוק של המזרן באמצעות יצירת קשר עם חברה מקצועית הוא חיוני לטובת שמירה על היגיינה. הסיבה לכך נובעת בעקבות מכשור מתקדם וכן ציוד שמאפשר להגיע עד לעומק המזרן ולנקות אותו באמצעות חומרי ניקיון ייעודים, כאשר השירות עצמו אומנם עולה לא מעט כסף אך בהחלט משתלם לטווח הרחוק – בייחוד אם נוצרו במזרן כתמים עיקשים שאתם מתקשים להסיר.

לסיכום

בשביל ליצור איכות שינה משופרת אך גם בעלת השפעה בריאותיות חיובית, חשוב מאוד לשמור על היגיינה לאורך זמן, וזאת על ידי יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם בסקירה הזו.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות