למה עסקים גדולים צריכים אחסון אתרים?

בין פעילויות המחשוב הרבות מאוד בהן עסקים מעורבים, אחת מהן היא הקמת ותפעול אתר אינטרנט לעסק. פעילות זו כשלעצמה, בנויה משלבים וחלקים שונים, כולל הצורך לאחסן את האתר היכן שהוא, כך שהוא יהיה נגיש לגולשים ברשת האינטרנט. מדוע נחוץ לשם כך שירות אחסון אתרים?

להשאיר זאת למקצוענים

נושא המחשוב מתבטא בעסקים בשני אופנים משלימים. מחד, הוא מסייע מאוד בדרכים רבות. מאידך, הוא מטיל על עסקים נטל ויוצר סיבוכים שונים. כלומר, התועלות שלו לא מגיעות בקלות או בחינם. על רקע זה, עסקים חיפשו עם השנים דרכים להקל על עצמם. אחת הגישות הקלאסיות אשר מאפשרת זאת, היא הוצאת שירותי מחשוב שונים לספק חיצוני. למשל, אחסון אתרים אצל GNS, במקום לטפל בכך בעצמכם. מדובר על שירות ענן, אך הדבר דומה עקרונית למיקור חוץ של שירותי מחשוב שונים. בהנחה שלא מדובר באתר ברשת הפנימית של העסק, תקבלו בצורה כזו פתרון פשוט ויעיל, להפוך את האתר זמין לגולשים מרחבי העולם.

חלק ממכלול

אחסון האתר אצל מומחים חיצוניים, הוא למעשה חלק ממכלול של הוצאת שירותים החוצה, בכל הנוגע להקמת אתר ולטיפול בו. הדבר מתבטא למשל גם ב

 

 

  • תכנון האתר – תכנון מקצועי של האתר, עוד לפני הקמתו בפועל.
  • עיצוב – תכנון נושא ממשקי המשתמש וגם בהיבט האסתטי של האתר.
  • פיתוח – פיתוח האתר עצמו, בדיקות לגביו וכדומה.
  • קידום – קידום האתר במנועי חיפוש (SEO) וגם בקידום ממומן. כולל כתיבת תכנים לאתר.

להקל על עצמכם

עסקים עשויים להחזיק כמה וכמה אתרים במקביל או אתר גדול במיוחד. אם יש להם סניפים ברחבי העולם או לקוחות דוברי שפות שונות, הם עשויים להחזיק כמה גרסאות שונות של אותו אתר. זאת, במיוחד בעסקים גדולים. לכן, כל העיסוק הטכני באתר מצטבר לפעילות לגמרי לא שולית. בין אם זה משהו גדול כגון הקמת האתר בפועל או עבודה קטנה יחסית כגון עבודת תרגום. כך יוצא, שלא מעט משאבים חשובים (זמן, כסף, כוח אדם), מוקדשים לנושאים טכניים כאלה. זאת, במקום להשקיע אותם במה שקרוב יותר לליבה העסקית שלכם. כך ששימוש בשירותי עזר חיצוניים כגון שירות אחסון אתרים, יכול לסייע לכם לחסוך במשאבים ולהתמקד בדברים חשובים יותר מבחינתכם.

אבטחה

נושא האבטחה, מדגים חלק ממה שמספק שירות אחסון אתרים טוב. אבטחה היא נקודה קריטית בתפעול אתר עסקי. גם אם אתם חשים שפושעי מחשוב לא מתעניינים בכם וכביכול אין סיכון ממשי במקרה שלכם, אתם כפי הנראה טועים. כי האקרים מחפשים לא רק מטרות "נחשבות" או עסקים עשירים, אלא גם עסקים יותר "אפורים", מתוך הנחה שאצלם ההגנות חלשות יותר. כמו כן, די בפעם אחת שבה האתר יינזק בצורה חריפה, בכדי לפגוע בשמו הטוב של העסק ולגרום לנזקים מתמשכים. עוד נקודה למחשבה: בחנויות אינטרנטיות, סיבה ידועה להימנעות מרכישות, מהווים חששות בנושא האבטחה.

קידום האתר

קידום האתר במנועי חיפוש, הוא נושא נוסף שקשור לאיכות האחסון. ייתכן שלא שמעתם על כך וזה אולי נשמע בהתחלה מוזר. אך קחו בחשבון את הנקודות הבאות, שגם מנועי החיפוש לוקחים בחשבון בדירוג אתרים:

  • זמינות – האתר חייב להיות קודם כל זמין, כאשר מנועי החיפוש בודקים את מצבו העדכני.
  • עקביות – את כל הפרמטרים שמנועי החיפוש בודקים, הם מצפים לראות מוצגים בצורה קבועה. אתר שיום אחד זמין ולמחרת לא, יחשב כלא אמין ובצדק.
  • מהירות – מהירות הטעינה של עמודי האתר השונים.

לסיכום

כל עסק בעל אתר ועסקים גדולים בפרט, חשוב שיעבדו עם שירות איכותי לאחסון אתרים.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות