בחירת מדפסת לסטודנט: המדריך המלא!

כסטודנטים שעברו קפיצת מדרגה מחיי המסיבות של אחרי הצבא לפרק חדש ורצוף דרישות, אתם עשויים למצוא את עצמכם עייפים מכל השינויים והבחירות שאתם נאלצים לקחת. מה ללמוד, היכן לגור, איזה קורסים לקחת ואיזה ציוד לקנות. אחת הבחירות החשובות שתצטרכו לקחת היא קנייה של מדפסת ביתית, שתשמש אתכם להגשת עבודות ושכפול חומרים לימודיים. משנה לשנה המבחר בתחום הזה הולך וגדל והפיתוחים והשכלולים שנועדו להקל עלינו, מייצרים לפעמים עומס וקושי בבחירה. המאמר הבא מבקש לעשות סדר בין האפשרויות כדי להקל עליכם בבחירת המדפסת הביתית המתאימה ביותר לחייכם החדשים כסטודנטים. בואו נתחיל.
.

קבעו את המטרה

לפני שסקור את הדגמים השונים שקיימים היום, שאלו את עצמכם למה אתם צריכים מדפסת ונסו להבין את הצרכים שלכם:

 • צרכי הדפסה כלליים: אם אתם מעוניינים רק להדפיס מטלות או סיכומי הרצאות – מדפסת הזרקת דיו בסיסית עשויה להספיק.
 • גרפיקה באיכות גבוהה: אם אתם סטודנטים בתוכניות עיצוב או אמנות תצטרכו מדפסת המסוגלת לייצר גרפיקה באיכות גבוהה.
 • נפח גבוה: אם אתם צופים הדפסות של מאות עמודים מדי שבוע, שקלו מדפסת לייזר. הן בדרך כלל מהירות יותר ויכולות להתמודד עם נפחים גדולים.

שחור-לבן לעומת צבע

ההחלטה בין מדפסת שחור-לבן לבין מדפסת צבעונית תלויה בצרכים האקדמיים שלכם.

 • בחירה חסכונית: מדפסות שחור-לבן הן בדרך כלל זולות יותר לרכישה ולתחזוקה. אם צבע אינו הכרחי עבורכם זו יכולה להיות בחירה נבונה.
 • פונקציונליות: מדפסות צבע מציעות את הגמישות של הדפסת גרפיקות מורכבות וטקסט עשיר. זה שימושי במיוחד עבור תלמידים שלעתים קרובות צריכים להדפיס תרשימים צבעוניים, תמונות או עיצובים.

הזרקת דיו לעומת לייזר: הבנת ההבדל

אלו הם שני סוגי המדפסות העיקריות הזמינות, כל אחת עם היתרונות והחסרונות שלו.

 • מדפסות הזרקת דיו: מדפסות אלה הן רב-תכליתיות ויכולות להתמודד עם מגוון משימות, כולל תמונות ומסמכים. בדרך כלל יש להן עלות נמוכה יותר מראש, אך הדיו יכול להיות יקר לאורך זמן.
 • מדפסות לייזר: מדפסות לייזר ידועות במהירות ובדיוק שלהן והן אידיאליות להדפסה בנפחים גדולים. יש להן עלות התחלתית גבוהה יותר, אך הדיו שלהן בדרך כלל מחזיק מעמד זמן רב יותר מאשר מחסניות הזרקת דיו.

 

בחנו מותגים וביקורות

עכשיו, כשיש לכם מושג לגבי סוג המדפסת הרצויה, הגיע הזמן לבחון את המותגים הקיימים. לכל מותג יש את נקודות החוזק והחולשה שלו. לדוגמה, קניית מדפסת HP יכולה להיות בחירה מצוינת בשל האמינות שלה ומגוון האפשרויות הזמינות. עם זאת, גם למותגים אחרים כמו Canon, Epson ו-Brother יש את היתרונות שלהם. כדאי לקרוא ביקורות ואולי להתייעץ עם סטודנטים אחרים לקבלת המלצות. הם יכולים לספק חוויה ממקור ראשון ולתת לכם מושג על תוחלת החיים, צריכת הדיו וגורמים אחרים של דגמים ספציפיים.

אפשרויות קישוריות

בעידן המודרני, חשוב שיהיו אפשרויות יציאה מרובות.

 • USB: רוב המדפסות מגיעות עם יציאת USB, המאפשרת חיבור ישיר להתקן יחיד כגון למחשב הנייד.
 • Wi-Fi: ניתן לחבר מדפסת התומכת ב-Wi-Fi באופן אלחוטי ומציעה גמישות בהדפסה ממכשירים רבים ללא חיבור פיזי.
 • הדפסה בענן: מדפסות מסוימות מאפשרות הדפסה דרך הענן וכך אתם יכולים לשלוח מסמכים להדפסה גם מחלל העבודה המשותף בו עבדתם, גם מהספרייה או מכל מקום באמצעות האינטרנט.

תכונות נוספות שיש לקחת בחשבון

בעוד שהתפקיד העיקרי שתעשה הדפסת אצלכם בבית תהיה הדפסה של חומרים כתובים, דגמים רבים מגיעים עם תכונות נוספות שיכולות להיות שימושיות.

 • הדפסה דו-צדדית: הדבר מאפשר הדפסה אוטומטית משני צידי הנייר, חוסך נייר ומוסיף טאץ' מקצועי למסמכים שלכם. בחירה במדפסת דו צדדית היא בחירה טובה עבור מי שחשוב לו לסגל הרגלים לשמירה על הסביבה ולשמור על הארנק הפרטי.
 • סורק ומכונת צילום: מדפסות רבות מגיעות עם סורקים ומכונות צילום מובנים. זה שימושי לתלמידים הצריכים ליצור עותקים מקבצים פיזיים או לסרוק מסמכים להגשה און ליין.
 • ממשק מסך מגע: מדפסות מודרניות מסוימות מציעות מסך מגע לשימוש קל.

אילוצי תקציב

כסטודנטים, ייתכן שאתם עובדים עם תקציב מוגבל. זכרו שהאפשרות הזולה ביותר לא תמיד תהיה החסכונית ביותר לטווח הארוך. לפעמים, השקעה גבוהה יותר בהתחלה יכולה לחסוך כסף לאורך זמן, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון עלויות דיו או טונר. חשוב לאזן בין המחיר ההתחלתי של המדפסת לבין עלויות התחזוקה השוטפות.

לסיכום

רכישת המדפסת המתאימה ביותר עבורכם כסטודנטים היא מהלך שיקל עליכם מאד את החיים לאורך התואר, תחסוך לכם עמידה בתור, התרוצצויות לבתי דפוס, שכפול מהיר של חומרים והגשת עבודות בצורה יעילה. הבחירה עשויה להיות מבלבלת והמבחר הגדול ודאי לא מקל עליכם, לכן הבנת כל הגורמים הכרחית כדי לעשות סינון נכון של המאפיינים הקיימים ולדייק את הבחירה למדפסת הנכונה ביותר עבורכם. זכרו, הבחירות הטובות ביותר הן לא תמיד היקרות ביותר או המתקדמות ביותר, אלא אלה שמתאימות במיוחד לצרכים הייחודיים שלכם.  קחו את הזמן לעשות סקר שוק, עשו את המחקר שלכם והשקיעו במדפסת שתעמוד לצידכם לאורך כל העשייה האקדמית שלכם.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות