חובה, צד ג' או מקיף: כל מה שצריך לדעת על ביטוח אופנוע

אין זה כלל פשוט למצוא את האופנוע הרצוי, במחיר הרצוי באזור הרצוי. עם זאת, אם כבר צלחתם את שלב הרכישה, מוזמנים לצלוח את שלב ב'. מה מחכה לכם בשלב ב'? רכישת ביטוח כמובן! אז איזה ביטוח עושים, האם שווה לבחור בביטוח חובה מוזל, האם עדיף רק ביטוח צד ג', או לחלופין האם שווה לעשות ביטוח מקיף? ובכן רגע לפני ששמים קסדה ויוצאים לדרך, יש לעצור בעוד תחנה ולקבל החלטה. מתקשים? בדיוק בשל כך אנחנו כאן.

הדרך הפשוטה לייצר השוואה

ממש כמו בתחום הרכב, כך גם בתחום האופנועים יש ביטוח אחד שהוא בגדר חובה ושני ביטוחים משלימים שלרוב נהוג להתלבט ביניהם. כאן נחדד שאם מבקשים להוסיף ביטוח לביטוח חובה, מוטב שתיסגרו עסקה באותו מקום. מתחילים לחשוב על השוואות, אך די מהר חשים שהולכים לאיבוד? הגיע הזמן להבין שאכן קשה לערוך השוואה כאשר כל פוליסה משנה במעט את המשתנים, ועל כן אם רוצים לקבל הצעת מחיר כדאית מבלי לנסות להשוות בין אינספור הצעות, פשוט נעזרים בסוכנות הביטוח אודי דגן. כל שעליכם לעשות זה ליצור פנייה, לציין מספר דגשים אישיים ולקבל הצעה שנבחרה במיוחד עבורכם, כאשר על הפרק נמצא אך ורק האינטרס שלכם (ולא האינטרס של חברת הביטוח).

חובה לדעת על אודות ביטוח חובה

עתה לאחר שברור כיצד ניתן למצוא את ההצעה הטובה ביותר, יש לעצור להבין 3 דברים: איזה ביטוח מחפשים, ממה מושפעים שלושת הביטוחים ואף מדוע ביטוח חובה אינו ניתן לבחירה. ובכן אם נתחיל עם ביטוח חובה, נציין שאם חושבים שניתן להימנע ממנו, צפויים לקבל קנס משמעותי, כאשר גם מאסר עומד על הפרק. מה אם כן הביטוח מכסה? כל מה שנוגע להוצאה רפואית בעקבות תאונת דרכים. אם עבורכם ואם עבור אנשים נוספים שהיו מעורבים. כאן ראוי לחדד שהביטוח גם מכסה אובדן כושר עבודה, הוצאות שיקום, פגיעה בפרנסה עתידית ואף מעניק פיצוי בגין סבל וכאב. עוד נחדד שניתן לבחור באופציה מוזלת, וזאת בתמורה להשתתפות עצמית. במקרה זה לא מקבלים החזרים אם ההוצאות לא מגיעות ל-25,000 ש"ח, ובמקביל קיים החזר כספי רק עבור אובדן של 7 ימי עבודה. כדאי? ברגע האמת הרוב הגדול מצטער שלא שילם כמה מאות שקלים נוספים בתמורה לביטוח חובה הרמטי.

 

 

עד כמה מקיף ביטוח מקיף?

האופנוע יקר ערך או מבקשים להיות רגועים גם אם יגנבו אותו? במיוחד בשל כך נועד ביטוח מקיף. הביטוח מכסה מגוון נזקים שעשויים להיגרם לאופנוע, ואף מכסה מגוון מקרים שנוגעים לרכוש של צד ג'. כאן ראוי לדעת שקיימים דמי השתתפות עצמית בגובה קבוע וידוע מראש. אלו נועדו למנוע הפעלה מיותרת של הביטוח. הביטוח מאפשר לאופנוע לחזור לשוויו המקורי, אם כי לאחר קיזוז דמי ההשתתפות עצמית. כאן אפשרי להוזיל את עלות הפוליסה בתמורה להעלאת דמי השתתפות עצמית. כדאי? מאוד תלוי באלו סכומים מדובר – השוואה מקצועית הכרחית.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' עשוי להיכלל בביטוח מקיף והוא עשוי לעמוד בפני עצמו. הכיסוי נועד לכסות נזקים שנוגעים לפגיעה ברכוש של אדם אחר, וגם פה נהוג לשלם דמי השתתפות עצמית. עתה לאחר שסך התמונה ברורה מנסים להבין איזה ביטוח כדאי? ובכן ביטוח צד ג' חשוב שיהיה, השאלה היחידה היא האם לכלול אותו בביטוח מקיף. האופנוע אינו שווה הרבה? הסתפקו בביטוח צד ג'. חושבים שאתם נהגים טובים ובמקביל האופנוע יקר? תשקלו לבחור ביטוח מקיף מוזל. אינכם מאוד עשירים? אינכם יכולים להרשות לעצמכם ביטוח חובה מוזל. מדוע? מספיקה תאונת דרכים יחסית פשוטה כדי שתידרשו להוציא אלפי שקלים, ובמקביל ייתכן שתפסידו אלפי שקלים בגין אובדן כושר עבודה. לא חבל?

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות