הטכנולוגיה של הדפסה על מוצרי פלסטיק: כיצד היא מתבצעת?

מוצרי פלסטיק הם עולם רחב ועשיר באפשרויות מבחינה טכנולוגית. אחת האפשרויות הבסיסיות שבוודאי תרצו, אם אתם מזמינים מוצר מסוג זה, היא הדפסה. מדוע התחום הזה חשוב כל כך, ומהן האפשרויות הזמינות מבחינה זו? כל התשובות לשאלות האלו ועוד מידע בנושא הדפסה על מוצרי פלסטיק נמצאים במאמר שלפניכם.

מדוע הטכנולוגיה הזו חשובה?

מוצרים מסחריים משלבים פעמים רבות גרפיקה וטקסט על גביהם, המכתיבים את אופי המוצר. אפשר כמובן להדביק על המוצר מדבקות שונות עם טקסט או גרפיקה – עושים זאת לא פעם וזהו הליך פשוט למדי מבחינת ההדפסה על המדבקות. אך הדפסה ישירות על המוצר יכולה לספק מראה יפה ואיכותי יותר וגם לייתר את הצורך במדבקות. באמצעות תהליך הדפסה על פלסטיק אפשר לספק ללקוח הסופי שיקנה את המוצר מידע חשוב, מידע על היצרן (כמו לוגו) ופרטי מידע מסוגים נוספים, למשל אזהרות שונות לגבי שימוש בטוח במוצר. אלא שמוצרי פלסטיק לא נועדו במקור כמדיום להדפסה. הוא שונה מנייר או מקרטון והמוצר עצמו גם לא תמיד שטוח. אז כיצד פותרים זאת?

 

 

כך מדפיסים על פלסטיק

ההדפסה על מוצרי פלסטיק ניתנת לביצוע בכמה אופנים. הינה כמה שיטות בולטות:

  • דפוס רשת – שיטה בעלת היסטוריה ארוכה מאוד, אשר מוכרת גם בשם דפוס משי. שיטה זו עושה שימוש בגלופה המיוצרת עבור כל מוצר פלסטיק שרוצים לייצר. לשם כך נעזרים ברשת מתוחה על פני מסגרת ומכאן השם דפוס רשת. על הרשת יוצרים תבנית הקובעת את האזורים שאמורים לקבל את צבע הדפוס ואלו שלא. לאחר ייצור התבנית להדפסה אפשר להדפיס באמצעותה שוב ושוב. דפוס רשת נחשב לשיטה המספקת תוצאות איכותיות במיוחד
  • דפוס דיגיטלי – דפוס דיגיטלי הוא סוג טכנולוגיית דפוס מודרני מאוד. הוא מאפשר להדפיס על מוצרי פלסטיק בכמה צבעים ולקבל תוצאות טובות למדי ושליטה מרבית על התוצר
  • הדפסת "טמפון" – הזכרנו הדפסה על משטחי פלסטיק שאינם ישרים וכאן באה לידי ביטוי בעיקר השיטה שמכונה בשם tampon printing. כאן נעשה שימוש בכרית הטבעה מיוחדת, אשר מתפקדת כסוג של חותמת. התוצאה היא שהמוצר מקבל הדפסה ברורה ואיכותית, אפילו שהמשטחים שלו אינם ישרים

מי מספק שירות כזה?

אם אתם עסק גדול, המענה הטוב ביותר לקבלת שירות כזה היא מחברת ישר תעשיות פלסטיק. זוהי חברה ותיקה, אשר מציעה את כל הדרוש בתחום ייצור הפלסטיק במקום אחד, כולל כל הכרוך בהדפסה על המוצרים שלכם. פרט להדפסה, החברה מציעה גם שירותי עיצוב מוצר ותכנון מוצרים בפלסטיק, ייצור מוצרי פלסטיק בהזרקה, תכנון וייצור התבניות להזרקה, עיבוד שבבי משלים לחלקי פלסטיק וכן צביעה דקורטיבית ומוליכה.

עוד כמה נקודות חשובות

הדפסה איכותית משפיעה על האופן שבו המוצר נתפס בעיני הלקוחות והצרכנים, ולכן היא חלק חשוב מהמכלול של פריטי המוצר, אשר משפיע על התדמית שלכם כעסק. כמו כן, פרט להדפסה אפשר גם לצבוע את המוצר – זה לא בדיוק אותו הדבר. אפשר למשל לצבוע את המוצר בצבע בסיס מסוים ועל גביו להדפיס את כל מה שדרוש. כך הצביעה הופכת להיות רקע להדפסה. בסך הכול, מראה המוצר הוא היבט חשוב ביותר בהצלחתו בשוק, ולכן חשוב מאוד להשקיע בכל הפרטים הקטנים, כמו בחירת שיטת ההדפסה המתאימה ביותר.

לסיכום

בכל הנוגע להדפסה על פלסטיק, בהחלט יש פתרונות לכל הדרוש. חברה כמו ישר תעשיות פלסטיק יכולה לספק לעסקים גדולים את כל הפתרונות שאתם צריכים להדפסה, אפילו אם אתם רוצים להדפיס על מוצרים שאינם שטוחים.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות