נדל"ן בחו"ל? 3 היעדים החמים ביותר למסחר משתלם

אפשר לומר שאלו צרות של עשירים, אך אנשים שיש להם בצד כמה מאות אלפי שקלים פנויים, נדרשים לעצור לבחון כיצד גדלים. בנקודה זו רבים מתלבטים בין השקעות בשון ההון, לבין השקעה בנדל"ן. יש לא מעט מה לומר על שתי האפשרויות, אך באופן כללי נציין שנדל"ן מציע ביטחון. גם בתסריט הגרוע ביותר נדל"ן לא מתאדה לשום מקום. מכאן שרק נותר להבין האם מתמקדים בנדל"ן כחול לבן, או שחושבים בגדול, על נדל"ן בחו"ל. מדוע אם כן רבים מוצאים עניין רב בנדל"ן שמעבר לים ומהם שלושת היעדים שגם לכם מוטב לקחת בחשבון? עשינו עבורכם שיעורי בית – מוזמנים להציץ!

לא סתם משקיעים בנדל"ן מעבר לים

מסחר בנדל"ן בחו"ל מתגלה כמאוד רווחי, וזאת מכמה סיבות. ראשית כיוון שבסכום שניתן לרכוש נכס אחד בארץ, בחו"ל ניתן להשקיע ב-4 נכסים אחרים. באופן שכזה זוכים לפזר את הסיכון, לא הולכים על "הכול או כלום". במקביל, בלא מעט יעדים בחו"ל ניתן להשיג תשואה הרבה יותר מרשימה מזו שניתן להשיג בארץ (פי 3 ואף פי 4). כיצד? כידוע נדל"ן קשור למגוון משתנים מקומיים ועולמיים, כך שיש אזורים שנכון להיום מציעים נקודת זמן אידאלית מבחינת השקעה – כל המידע באתר נדל"ן גלובלי. מה מעבר? אין להתעלם מהעובדה שבאמצעות השקעה בנדל"ן בחו"ל ניתן להשקיע גם אם אין לכם יותר מ-300 אלף ש"ח פנויים, סכום שבארץ לא ניתן לעשות עמו יותר מדי. מחפשים סיבה נוספת? במגוון יעדים בחו"ל ניתן למצוא הטבות מיסוי שבאים לטובת המשקיע הזר ואף כל מה שכרוך לערבויות ואף להשגת משכנתא עשוי להתגלות כהרבה יותר ידידותי ונגיש. אם כן אלו יעדים חמים נכון להיום? הכירו את 3 היעדים הבאים:

קפריסין

קפריסין מהווה יעד תיירותי שמושך לא מעט תיירים מאירופה, והיא מציעה שטחים נרחבים ביחס לכמות האוכלוסייה. במקביל, האי מציע שלל נכסים מרשימים במחירים נמוכים, וזאת לצד תשואה מדהימה. מעבר לכך, קפריסין מציעה שני קטבים מפתים. מצד אחד קפריסין הדרומית חברה באיחוד האירופאי ומצד שני קפריסין הצפונית שרק לאחרונה מתחילה להתעורר מבחינת תיירות, מציעה מגוון הצעות שוות במיוחד, טרם המחירים מטפסים באופן מהותי. אם בנוסף לכל זאת נוסיף את העובדה שבעלי נכס באי עשויים להשיג אזרחות אירופאית, שהמיסוי מתחשב במשקיע הזר ושהאי נהנה מיציבות כלכלית לאורך שנים (כולל בתקופת הקורונה), הרי שבהחלט מתחיל להתבהר עד כמה מדובר ביעד מוביל.

 

 

גאורגיה

את נפלאות גאורגיה תיירים מתחילים לגלות רק לאחרונה, וככול שהתיירות מתעצמת, כך ערך הנכסים מזנק. מכאן שנכון להיום ישנה הזדמנות לרכוש נכסים שווים בעיר העתיקה, לפני שהעלות מזנקת פי כמה. במקביל, המחיה באזור מאוד זולה, עובדה שרק מושכת אנשים שמחפשים יעד מעניין לטובת רילוקיישן. כמו כן, אין להתעלם מהעובדה שהתיירות הענפה מגדילה באופן ניכר את הביקוש מבחינת יעדי לינה, כך שכל עוד הביקוש גדול מההיצע, מדובר בהזדמנות פז. מה עוד? ראוי לציין שהכלכלה במגמת התעוררות, עובדה שעתידה להעצים את ערך הנכסים. עוד נציין שהמדינה מעודדת השקעות זרות, אם ע"י התחשבות בתשלומי מס שבח ואם מבחינת מס נמוך עבור שכירות.

ארה"ב

אין לדבר על סחר בנדל"ן בחו"ל מבלי לדבר על ארה"ב. לאחר שבשנת 2008 מחירי הנדל"ן צנחו ב-35% והכלכלה המקומית זועזעה, החלה מגמת עלייה. נכון להיום מדובר ביעד מוביל מבחינת עסקאות נדל"ן, אם כי כמובן שיש לדעת היכן להתמקד. הרעיון הוא למצוא מדינות וערים בהן שיעורי המס באים לטובת המשקיעים ולמצוא נכסים זולים שעם קצת שיפוץ, ניתן למכור או להשכיר לצד תשואה נאה, ואף לצד תשואה של 13%! כמו כן, ראוי לציין שארה"ב מהווה יעד אידאלי מבחינת השכרת נכסים, וזאת כי רוב האוכלוסייה מעדיפה לשכור ולא לרכוש.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות