לא שוכחים לרגע: על זכרו של גיבור המלחמה רפי אדרעי ז"ל ועל פעילותה של עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה ארדעי שמנציחה את זכרו

רפי אדרעי לחם במלחמת יום העצמאות באומץ רב ומצא את מותו בעקבות קליע שחדר לעורף שלו, ובכך הוביל למותו בגיל 24 בלבד. אדרעי היה ידוע מאז ילדותו כאדם בעל ערכים מוסריים שהגיעו לידי ביטוי לא רק במסגרת הצבאית אלא גם בזמן שהתגורר בעיר צפת, וזאת בעקבות השתלבות שלו כמדריך בתנועת הנוער העובד והלומד כמו גם עשייה חברתית שהגיעה לידי ביטוי עוד לפני פרוץ הלחימה, כאשר תחת אש נשא את דגל ישראל והרים אותו על תורן מעל בית מלון הסמוך לתחנת המשטרה של השלטון הבריטי. סיפור גבורתו ממשיך גם לאחר שנים רבות לאחר מותו, בעקבות פעילות חברתית ענפה של הדור הממשיך. כיצד הפעילות מתבצעת ומה חשוב לדעת? להלן כל הפרטים.

סיפור הגבורה של רפי אדרעי כמודל השראה לכל בני המשפחה

זכרו של גיבור המלחמה רפי אדרעי ז"ל ממשיך גם שנים רבות לאחר מותו בקרב משלטי התמילה ליד קיבוץ רביבים, כחלק מעשייה חברתית ענפה שאותה לקחו על עצמם בני משפחתו. לפני מספר שנים הצליחו בני המשפחה לאסוף מהציבור סכום של כ-3 מיליון ₪ לטובת הקמה של בית יד לבנים אשר ינציח את זכרו ואת זכר הנופלים ויאפשר למשפחות שכולות להתאחד, כאשר הדור הממשיך בראשות רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי החליטו להרים את הכפפה ולהקים בשנת 2018 עמותה חברתית ללא מטרות רווח. למעשה, עמותת אחינועם היא עמותה חברתית שפועלת מזה שנים רבות  בפריפריה והצליחה לקדם שורה ארוכה של תוכניות בעלות השפעה אדירה על החברה הישראלית. בעייני המייסדים אחד מהמודלים המרכזיים שלהם להשראה הוא רפי אדרעי ז"ל, ועל כן הגיע הזמן שגם אתם תכירו את העמותה שמצליחה להישאר מתחת לראדר התקשורתי אך פועלת ללא לאות למען הנצחה של זכרו, באמצעות עשייה חברתית ענפה.

 

 

מהן התוכניות של עמותת אחינועם?

ברבות השנים הצליחו המייסדים לקדם שורה ארוכה של תוכניות חברתיות פורצות דרך. אחת מתוכניות הדגל של העמות היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המבוסס על ליווי אישי המתבצע החל מגיל 16 ומיועד לתלמידים ותלמידות מהפריפריה אשר רוצים להתגבר על המכשולים והתאגרים, כל זאת באמצעות ליווי אישי המתבצע החל מהגיל הזה ועד לגילאים מבוגרים יותר, כולל במסגרות כמו צבא, אקדמיה ולאחר מכן שוק התעסוקה. תוכנית זו זוכה לגיבוי מלא מצד הרשויות המקומיות כמו גם גורמי החינוך שרואים בתוכנית הזו כתוכנית פורצת דרך. לאור ההצלחה רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי החליטו לקדם ולהרחיב אותה גם  לערים נוספות, כל זאת מתוך מטרה להמשיך את העשייה ובהתאם לכך גם לצמצם את הפערים בחברה הישראלית.

תוכנית ליווי נוספת היא תוכנית המיועדת בעבור נערים ונערות המוגדרים כנוער בסיכון, אולם אינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה. במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה מעטפת מלאה החל מגיל 16 הכוללת גם ליווי אישי וכן מענה לצרכים הנקודתיים של כל משתתף. באתר הרשמי של העמותה ניתן לקרוא תגובות אוהדות רבות מצד המשתתפים כמו גם המשפחות שרואות בעמותה כבעלת משמעות אדירה.

לסיכום

סיפור הגבורה של רפי אדרעי ז"ל לוחם ביחידת הפלמ"ח ממשיך להדהד גם שנים רבות לאחר מותו ההרואי במסגרת של קרב עקוב מדם בסמוך לקיבוץ רביבים.  בני משפחתו רואים בעשייה החברתית כחלק בלתי נפרד מהנצחת זכרו, והם אכן עושים זאת בהצלחה מרובה מזה שנים ארוכות.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות