נוהגים בטוח: 5 חוקי נהיגה מצילי חיים

חוקי הנהיגה נועדו בשבילנו ואם נקפיד עליהם נצמצם את הסיכוי לתאונת דרכים. קבלו 5 חוקי נהיגה מצילי חיים שאנחנו ממליצים לכולם להקפיד עליהם כשעולים על ההגה.

הקפידו על איתות ברכב

האיתות לא נועד עבורכם, אלא בעבור הרכב שמאחוריכם ובעבור משתמשי הדרך האחרים. תפקידו להכין את משתמשי הדרך על מנת שיבינו את הכוונות שלכם, בין אם אתם מתכוונים לפנות ימינה, שמאלה או לעשות פרסה. לאיתות יש חשיבות מכריעה והוא פשוט מציל חיים, לכן אנחנו ממליצים לכם לא להקל בו ראש. זה לא משנה איזו פנייה אתם לוקחים, תמיד אותתו והכינו את האחרים לפעולה שלכם. כאן תוכלו למצוא מידע על איתות ברכב ועל המקרים השונים שבהם תצטרכו להשתמש באמצעי הזה.

חגרו חגורה

אם כבר מדברים על חוקים מצילי חיים, אין ספק שחגורה היא ההמלצה הכי חשובה שלנו עבורכם במאמר זה. תפקידה של החגורה היא לשמור עליכם מפני פגיעות קשות כתוצאה מתאונה, במיוחד מפני פגיעות ראש. מיותר לציין שעל הנהג להקפיד על חגורת בטיחות אך לא רק, החוק כיום מחייב את כל השוהים ברכב לחגור חגורת בטיחות ולצערנו מדובר בחוק שנכתב בדם, הקפידו על כך ושמרו על החיים שלכם. בנוסף, מומלץ כמובן לבדוק שהחגורה תקינה ושאין בה קרעים או שהיא לא פרומה.

הדליקו אורות

זה נכון שאתם לא חייבים להדליק אורות בקיץ במשך היום, אך אם אנחנו מדברים כבר על חוקים ועל המלצות, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לעשות את זה. מומלץ מאד להדליק אורות לא רק בלילה, כי אם גם בימים שבהם הראות לקויה מאד, אם יש אובך וערפל, גשם כבד וכמובן גם שלג. יש לכם אורות גבוהים ברכב, השתמשו בהם בתבונה על מנת שלא לסנוור את משתמשי הדרך האחרים. לפני הנסיעה מומלץ כמובן לוודא שכל הפנסים ברכב תקינים, לרבות התאורה הגבוהה והתאורה האחורית, במידה והם לא תקינים דחו את הנסיעה ואל תיקחו סיכונים מיותרים.

 

 

כוונו את המראות

במידה וברכב שעליו אתם נוסעים משתמשים עוד נהגים, אנחנו ממליצים לכם לכוון את המראות בכל פעם שאתם עולים על הרכב. למראות יש תפקיד חשוב מאד במהלך הנסיעה, במיוחד כשאתם מתכוונים לעקוף רכב כזה או אחר או כמובן להחנות את הרכב. מראות שמכוונות בזווית לא נכונה הן מראות לא יעילות, לכן הקפידו על כך מחדש בכל נסיעה. ברכבים החדשים כיוון המראות מתבצע באמצעות כפתור חשמלי, אם יש לכם רכב ישן תצטרכו להתאמץ קצת יותר אך זה כמובן חובה.

בדקו את לחץ האוויר בגלגלים

במיוחד אם אתם יוצאים לנסיעה ארוכה של כמה שעות אנחנו ממליצים לכם לבדוק את לחץ האוויר בגלגלים. לחץ אוויר לא תקין יכול לגרום לכם לאבד שליטה על הרכב בסיבובים חדים או בכל מקרה של עלייה על כתם שמן כזה או אחר. אם חסר לכם אוויר הקפידו למלא לפני הנסיעה ואם אתם לא יודעים כמה אוויר למלא, זה הזמן להציץ בספר הרכב. אם אין לכם את ספר הרכב תוכלו להציץ בשלט שנמצא בסמוך למשאבת האוויר בתחנת הדלק, כל הדגמים הנפוצים מופיעים שם.

לסיכום

חוקי הנהיגה נועדו עבורנו והם כאן על מנת להציל את החיים של כולנו. לפני שאתם ממהרים לעלות על הרכב אנחנו ממליצים לכם ליישם את כל הטיפים שהצגנו במאמר זה על מנת לשמור על החיים שלכם.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות