לעמותת משאלות יש חזון אחד – להעניק לילדים חולים תקווה להחלמה

חשיבות רבה קיימת לתקווה שקיימת בחולה עצמו. סיכויי החלמה גדלים בקרב החולים השומרים על שמחה ואמונה בתקווה לאורך כל הדרך. הבעיה היא שקשה לשמור על תקווה כאשר הנתונים יכולים להפיל את המורל שוב ושוב. עמותת משאלות נכנסה לעובי הקורה והיום מנהלת מערך העוסק בדבר אחד: להפוך את ההתמודדות של החולים לקלה ושמחה יותר, בדרך להחלמה שלהם.

עמותת משאלות – העמותה שאתם חייבים להכיר

עמותת משאלות היא עמותה שהוקמה לפני 7 שנים, בשנת 2015. היא מתפעלת מספר מחלקות שמטרתן להפוך את התמודדות האנשים בעלי הצרכים המיוחדים לקלה יותר. העמותה מפעילה מחלקות ייעודיות לכך, בניהול צוות ומתנדבים שרוצים לתרום מיכולותיהם לאחרים. צוות העמותה מצליח להחזיר את התקווה לחולים במגוון דרכים.

מילוי משאלות

מחלקה מרגשת ומרכזית בפעילות עמותת משאלות היא מחלקת הגשמת המשאלות. יש לא מעט ילדים, בני נוער ומבוגרים שחלו ומתמודדים עם המצב הבריאותי. ויש להם משאלות שהם רוצים להגשים. לכל אחד מאיתנו יש ידע ויכולות משלו. במקרים רבים מה שאני יכול לתת, יכול להגשים את המשאלה הכמוסה של האחר וזה מה שהעמותה עושה ללא הרף.

 

 

איך זה עובד?

בעלי צרכים מיוחדים פונים אל עמותת משאלות (ניתן לפנות טלפונית או דרך האתר) משאירים פרטים ליצירת קשר ומספרים על המשאלה שהמלווה אותם. עמותת משאלות מסייעת ומפעילה קשרים ענפים וכך שהיא יכולה לתווך בין מתנדבים שיש להם איך להגשים את המשאלה הזו, לבין בעל המשאלה. כך העמותה הצליחה להגשים לנערה בוגרת שחלה במחלת הסרטן לצלם במצלמה מקצועית. לאם למספר ילדים על הרצף, לקבל מענה רגשי וזה עוד לא הכול. אתם מוזמנים להיכנס לאתר העמותה. אנחנו בטוחים שתתרגשו.

ארגון מחנות נופש

יציאה לנופש היא פרויקט לא קל. הוא הופך למורכב עוד יותר כאשר המשתתפים מתמודדים מחלות המצריכות מהם להיות צמודים להשגחה ומכשור רפואי. צוות המתנדבים של עמותת משאלות מארגן מידי תקופה מחנה נופש לילדים, בני נוער ואפילו למבוגרים המתמודדים עם צרכים מיוחדים.

נופש כזה מסייע גם לבני משפחותיהם המתמודדים ללא הרף עם המורכבות הקיימת ובזמן הנופש הם פנויים לאגור קצת כוח ולהתאוורר. והוא מעניק כוח לחולה המתמודד הנדרש שוב ושוב להגיע לטיפולים ולהמשיך להאמין שהוא יכול להחלים. נופש כזה מרכז פעילות תרבותית, ספורט וחוויות אקסטרים או חוויות בילוי אחרות – בהתאם ליכולת הקבוצה כמובן.

ארגון אירועים מעוררי תקווה

עמותת משאלות מארגנת מידי תקופה אירוע שאליו מוזמנים ילדים בעלי צרכים מיוחדים. האירוע שם דגש על שמחה ותקווה להחלמה והורים רבים מציינים שהוא מחייה את ילדיהם מבחינה מנטלית.

חטיבת מחקר רפואי

העמותה מסייעת ומעודדת פיתוח רפואי העשוי לסייע להתמודדות והחלמת המתמודדים. מדובר במחלקה נפרדת וכדי להיות שותפים לה אתם מוזמנים לתרום תרומה כספית שתסייע להמשך המפעל הענק הזה.

איך הופכים לשותפים במיזמים הענקיים הללו?

כל אחד יכול להפוך לשותף פעיל בעמותה. אם אתם מחפשים הגשמה עצמית אתם יכולים לפנות לצוות העמותה ולהציע  את התנדבותכם. יש לא מעט משאלות הממתינות להגשמה. בשביל זה צריכים להתאחד. תרומה כספית יפה תסייע מאוד להמשך הפעילות שלה. שימו לב, אם אתם מכירים ילד בעל צרכים מיוחדים בעל משאלה מסוימת, כדאי שתיידעו אותו על פעילות העמותה. צוות העמותה ראוה מול עיניו חזון אחד: להצליח לסייע ולהעניק לילדים חולים שמחה ותקווה.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות