עמותת לב ונפש מסייעת לילדים המתמודדים עם מחלות נפשיות – אבל איך היא עושה את זה?

בני האדם מתמודדים עם אתגרים פיזיים קשים מדי יום כמו מחלות, בעיות גנטיות ואתגרים רפואיים נוספים, אך לפעמים אחד התחומים האלו אינו מקבל את תשומת הלב הנדרשת – וזהו תחום בריאות הנפש. במאמר שלפניכם תכירו את עמותת לב ונפש, הפועלת למען מתמודדי נפש צעירים ומבוגרים כאחד וילדים בעלי צרכים מיוחדים כדי לתמוך בהם ובמשפחותיהם בכל דרך שהם יכולים.

על אודות עמותת לב ונפש

עמותת לב ונפש הוקמה בשנת 2016 כדי לסייע לאנשים המתמודדים עם קשיים נפשיים בישראל, בדגש על ילדים ונוער. הארגון פועל מול מרבית בתי החולים לבריאות הנפש והמחלקות הפסיכיאטריות בישראל, ומסייע במגוון דרכים מתוך החזון המתבטא גם במוטו שלו – "תקווה, הגשמה, נתינה".

 

כיצד מסייעת עמותת לב ונפש לקהילה?

הינה רשימה של הדרכים שבהן עמותת לב ונפש פועלת כדי לתרום לקהילה:

  • ימי כיף ומחנות הבראה – עמותת לב ונפש יודעת שחופשה מהנה ומרגיעה יכולה לשפר באופן ניכר את התחושה הכללית של כל אדם, ולכן היא מאפשרת למתמודדי הנפש ולמשפחותיהם לשבור את השגרה ולצאת לנופש מלא שהעמותה מממנת ומארגנת בשבילם.
  • הפעלת קווי חירום לטיפול ראשוני ולייעוץ – עמותת לב ונפש מפעילה מוקד טלפוני לעזרה ראשונית במקרי מצוקה. המתנדבים המפעילים את המוקד עושים הכול כדי להרגיע את הרגשות של המטלפן, ומספקים הכוונה לגורמים מקצועיים כדי שכל אחד יוכל לקבל את הטיפול והעזרה הנחוצים לו.
  • חלוקת מזון – עמותת לב ונפש פועלת באופן קבוע בתקופת החגים כדי לוודא שאף אחד לא נשאר רעב, והמתנדבים בכל רחבי הארץ מגיעים עד לפתח ביתן של המשפחות כדי לספק להן סלי מזון לארוחה שמחה וטעימה. כמו כן, כל אדם במצוקה הפונה אל העמותה לא יישאר רעב, והמתנדבים ידאגו להגיע עד לפתח ביתו ובידיהם סל מזון עשיר המכיל מצרכים חיוניים לארוחות חמות ומזינות.
  • שילוב צעירים במסגרות ובשוק התעסוקה – עמותת לב ונפש פועלת לשילוב בחברה של צעירים בעלי צרכים מיוחדים או מתמודדי נפש. העמותה מפעילה מסגרות חברתיות ולימודיות לצעירים וגם סדנאות מקצועיות רלוונטיות, ועוזרת להם להיכנס לשוק העבודה ולהתקבל לעבודה הראשונה שלהם. העמותה מלווה את כל הצעירים לאורך כל הדרך כדי לוודא שהם משתלבים היטב בעבודה, שהם מקבלים את כל העזרה שהם צריכים ושהם לא נמצאים במצב מצוקה כלשהו.
  • מועדונית לילד המיוחד – העמותה מפעילה מועדונית לילדים בעלי צרכים מיוחדים. במועדונית הילדים ומשפחותיהם יכולים ליהנות ממשחקים שונים, מפעילויות חברתיות ולימודיות ומפעילויות גיבוש, כולן מותאמות למצב הרגיש.

 

הצטרפו גם אתם לעשייה ולנתינה של עמותת לב ונפש

אם בוערת בכם תחושת הנתינה, גם אתם יכולים להצטרף למערך ההתנדבות של עמותת לב ונפש הפועל בכל הארץ ולהשתתף בפעילויות השגרתיות של העמותה. תוכלו ללוות את המטופלים ואת משפחותיהם ולסייע להם בכל דרך אפשרית, בין שאתם מעוניינים להצטרף לפעילות ספציפית של העמותה או שאתם יכולים לספק להם ידע מקצועי קריטי בתחומי הפסיכולוגיה או העבודה הסוציאלית. באפשרותכם גם לתרום לעמותת לב ונפש תרומה כספית כדי שהיא תוכל להמשיך ולתרום לקהילה.

סיכום

עמותת לב ונפש פועלת זה כמה שנים כדי להיות כתף תומכת לצעירים בעלי צרכים מיוחדים או לצעירים מתמודדי נפש ולמשפחותיהם. גם אתם יכולים להצטרף למערך ההתנדבות של העמותה ולהפעיל את קו הטלפון שלהם לייעוץ חירום, להפעיל את המועדונית לילד המיוחד או להגיע לבתיהם של הצעירים ולספק להם סלי מזון עשירים.W

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות