רכישת חווה להשקעה: האם כדאי להשקיע בקרקע חקלאית בחו"ל?

ככל שמחירי הנדל"ן בארץ כמו גם בעולם עולים, כך מגמות חדשות בענף הנדל"ן תופסות תאוצה, כמו למש במקרה של רכישת קרקע חקלאית. למעשה, בשנים האחרונות רכישה של קרקע חקלאית הפך לאחד מנתיבי ההשקעה המשתלמים ביותר בעבור משקיעים, וזאת בשל מחירים נגישים לצד פוטנציאל תשואה גבוה. בדומה לנדל"ן בדמות נכס למגורים או משרדים, המחיר של קרקע חקלאית ובפרט חווה מושפע מהמיקום אבל גם מהסטטוס הטכנוני. במידה והקרקע נמצאת בשלב מתקדם של הפשרה לטובת בנייה של נדל"ן למגורים או משרדים, כך העלות שלה עולה. זאת ועוד, צריך לקחת בחשבון כי רכישת חווה להשקעה גם בישראל ובוודאי מעבר לים צריכה להתבצע תוך שימת דגש על מספר פרמטרים, כל זאת מתוך מטרה להבטיח את כדאיות ההשקעה לטווח הרחוק.

רכישת חווה להשקעה: האם כדאי להשקיע בקרקע חקלאית בחו"ל?

שוקלים להשקיע ברכישה של קרקע חקלאית בחו"ל? אלו הפרמטרים שאתם צריכים לדעת:

יותר ויותר משקיעים מישראל מחליטים לבחון אפשרויות להשקעה מעבר לים, וזאת בשל המחירים הגבוהים של הנדל"ן כאן בישראל לצד מדיניות מיסוי שמשפיעה מאוד על היכולת למצות את ההשקעה במלואה. על כן, רכישה של קרקע חקלאית בחו"ל מהווה הזדמנות נהדרת לטובת יצירה של תמהיל השקעה בעל פוטנציאל אדיר – בתנאי כי הקרקע מיועדת בעתיד לבנייה של דירות/משרדים. בהקשר זה, חשוב להסביר כי המונח קרקע להשקעה מתייחס לשלושה סוגים: קרקע שמיועדת אך ורק לחקלאות ונקראת קרקע ללא הליך תכנוני,  קרקע המצויה בהליך של הפשרה כך שהיא תהפוך לקרקע המיועדת לבנייה וכן קרקע זמינה לבנייה שכבר ניתן להוציא היתרי בנייה, בהתאם  להחלטת הוועדה התכנונית. לכן, אם אתם שואלים את עצמכם האם כדאי להשקיע בקרקע חקלאית בחו"ל צריך לקחת בחשבון את הסטטוס של הקרקע וכן את אחוז התשואה המשוער כתוצאה מהפשרה בעתיד, כל זאת מתוך מטרה להבטיח כי בסופו של דבר ביצוע ההשקעה תגלם בחובה יתרונות הכוללים בין היתר יכולת לבצע השקעה בסכום ראשוני צנוע ונמוך יותר מאשר דירה או משרד, פוטנציאל הרווח שיזנק באופן דרמטי לאחר קבלת ההיתרים וכן שקט נפשי בדמות חוסר התעסקות עם שוכרים, כאשר ההגדרה של הקרקע היא שרירה וקיימת וזאת ללא תלות במצב המשק.

היכן היעדים המובילים להשקעה?

היעדים המובילים להשקעה מעבר לים הם רומניה, אוקרינה, הולנד ופורטוגל. במידה וגם אתם רוצים להצטרף למאות ישראלים שכבר הבינו את הפוטנציאל של השוק בעקבות מחסור ביחידות דיור וכן הליך הפשרה מואץ, רצוי לבצע את התהליך בסיוע של חברה מקצועית המתמחה בתחום, וזאת מתוך מטרה ליצור תמהיל השקעה המשלב את איתור הקרקע בהליך הפשרה מתקדם, בחינת הזכויות על הקרקע וכן רישום בטאבו, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליצירה של אפיק השקעה בעל פוטנציאל אדיר מעבר לים.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות