הוצאת דרכון פורטוגלי: המדריך המלא

מאז שממשלת פורטוגל אישרה את תיקון החוק ההיסטורי אשר מאפשר ליהודים אשר מוכיחים כי הם צאצאים של אנוסי ספרד ופורטוגל לקבל דרכון פורטוגלי, עשרות אלפי ישראלים כבר הגישו בקשה ואף קיבלו את הדרכון הנכסף. למעשה, אם גם אתם רוצים לקבל את הדרכון הזה בתנאים מקלים ובהתאם לכך גם לקבל שורה ארוכה של הטבות, הגעתם בדיוק למקום הנכון. במדריך זה נציג את כל הפרטים לגבי קבלת אזרחות פורטוגלית, שלב אחר שלב.

שלב ראשון – הוכחת זכאות

על פי התיקון לחוק האזרחות הפורטוגלי, כל יהודי שיכול להוכיח כי הוא צאצא של אנוסי ספרד ופורטוגל זכאי להגיש בקשה לרשויות לטובת קבלת דרכון. על מנת להוכיח את הזכאות נדרש לבחון האם שם המשפחה מופיע ברשומות של הקהילה היהודית אשר אמונה על הנושא מטעם ממשלת פורטוגל. אזרחות של האיחוד האירופי מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לפתוח דף חדש, ועל כן ליווי מצד חברה מקצועית המתמחה בתחום הוא חיוני לטובת בדיקה ראשונית ובהתאם לכך גם הגשת הבקשה.

שימו לב כי בדיקת הזכאות מתבצעת ללא עלות, אולם בהמשך תידרשו לשלם בעבור תשלום אגרות וכן עלויות נוספות לטובת קידום הבקשה. חברה מקצועית תדע לסייע לכם עוד בשלב הראשוני באמצעות בדיקה של השם הפרטי שלכם ושם המשפחה, שמות ההורים וארץ המוצא שלהם וכן השמות של הסבים מכל צד.

 

 

שלב שני – הגשת בקשה לקהילה היהודית

לאחר קבלת האישור העקרוני, השלב הבא הוא להגיש מסמכים לקהילה היהודית אשר כוללים בין היתר: צילום תעודת זהות, צילום דרכון, צילום תעודת נישואין של ההורים לצד מסמכים המעידים כי בני המשפחה אכן היו חלק מאנוסי ספרד ופורטוגל. שימו לב כי כלל המסמכים הללו צריכים להיות מתורגמים על ידי נוטריון ועל כן הליווי מצד החברה הוא קריטי, הן בשל היכולת לאשר את אמיתות המסמכים ואת התרגום שלהן והן  לטובת קידום התהליך, בייחוד לאור העובדה כי רבים מהישראלים שמגישים בקשות נתקלים בקשיים בכל הקשור ליכולת להנפיק את המסמכים.

לרוב שלב של הגשת בקשה לקהילה היהודית לוקח בין חודש ועד שלושה חודשים, אולם לאור הביקוש הגבוה זמן ההמתנה התארך ועל כן ליווי מקצועי הוא הכרחי לטובת קידום ההליך בעבורכם אך גם בעבור בני המשפחה, כאשר במסגרת התיקון לחוק אישרה ממשלת פורטוגל גם לבני זוג כמו גם ילדים של צאצאים להגיש את הבקשה ובהתאם לכך לקבל אזרחות.

שלב שלישי – הגשת בקשה לרשויות

השלב האחרון הוא הגשת הבקשה לאזרחות, וזאת לאחר קבלת האישור העקרוני מהקהילה היהודית. מדובר בשלב בירוקרטי מאחר ויש צורך להחתים את עורך הדין על כלל המסמכים שהממשלה דורשת כמו גם להישאר במעקב אל מול הרשויות, עד לאישור הבקשה ובהתאם לכך קבלת הדרכון. כעבור שנה וחצי עד שלוש שנים תוכלו לקבל את האישור המיוחל ובהתאם לכך להגיע לשגרירות פורטוגל בישראל לטובת קבלת הדרכון. בנוסף, ניתן בהחלט גם לטוס לפורטוגל ולקבל את הדרכון שם, ובכך להוביל ליצירה של פרק חדש בחיים – בשל היתרונות הגלומים בדרכון חזק ונחשק.

לסיכום

הוצאת דרכון פורטוגלי מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם ובעבור בני המשפחה לקבל שורה של יתרונות – מעבר חופשי בין מדינות האיחוד האירופי, כניסה לארה"ב ואוסטרליה ללא צורך בהנפקת ויזה, מגורים ותעסוקה בפורטוגל לצד יכולת להקים עסקים ואף לעבוד באופן חוקי כעצמאיים. מאחר והביקוש גבוה מאוד, זה הזמן לנצל את ההזדמנות ההיסטורית לטובת קבלת דרכון שמקנה לא רק יתרונות אלא גם יכולת לפרוץ קדימה, במסגרת של רילוקיישן.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות