מייצרים כסף מאור השמש: הכול על התקנת פאנלים סולאריים

ישראל היא מדינה חמה שבה עונת הקיץ היא ארוכה מאוד, ולכן כולנו נהנים משמש חמימה ונעימה ברוב ימות השנה. מה אם נאמר לכם שתוכלו לנצל את עובדה זו לטובתכם האישית? מה אם נאמר לכם שיש אפשרות לייצר כסף מאור השמש? אנחנו רוצים להכיר לכם כעת דרך אחת מצוינת להכנסה פאסיבית בעלת ערך מוסף – ייצור חשמל מאור השמש באמצעות פאנלים סולריים. איך זה עובד, למי זה מתאים ולמה זה כל כך משתלם? הנה מה שחשוב לדעת.

העתיד של ייצור החשמל בעולם

אז האם מדובר על טרנד טכנולוגי שיחלוף כמות שבא, או בתופעה של ממש שעתידה להישאר איתנו במשך שנים ארוכות? ובכן – אם תשאלו את כל המומחים בתחום האנרגיה המתחדשת, תשמעו תשובה חד משמעית שייצור החשמל הסולארי הוא העתיד אליו העולם צועד בבטחה. כלומר – עם השנים מאגרי האנרגיה יגמרו ונהיה חייבים לייצר חשמל בדרכים אחרות. השאיפה העולם היא שבתוך עשרים שנה, יותר מ-50 אחוזים מייצור החשמל העולמי יתבסס על מערכות סולאריות.

איך זה עובד?

ובכן – האמת היא שזה הרבה יותר פשוט ממה שזה נשמע. בשלב הראשון צריך לבדוק אם מקום המגורים שלנו עומד בקריטריונים להתקנת מערכת סולארית, מה שניתן לבדוק בקלות באינטרנט באמצעות כלי חכם שנקרא מחשבון סולארי. הכלי בודק את גודל הגג, המיקום שלו ביחס לשמש ופרמטרים חשובים נוספים. במידה ונגלה שכן אפשר לקבל הצעות מחיר מחברות שונות. התהליך כולל התקנה של פאנלים סולאריים על גג הבית והקמה של מערכת ביתית לייצור חשמל. מרגע סיום ההתקנה המערכת מתחילה לייצר חשמל באופן עצמאי דרך המרת אנרגיית אור השמש.

 

 

ואיך זה חוסך לנו כסף?

אז צריך להבין כי במרבית המקרים התקנת מערכת סולארית תאפשר לנו לייצר את החשמל שלנו בבית באופן בלעדי ללא תלות בחברת החשמל, וכן זה נשמע טוב כמו שאתם מדמיינים – לא משלמים יותר חשבונות לחברת החשמל. בחלק מן המקרים אפשר לייצר לפחות חלק אז יש כאן חיסכון משמעותי, ויש עוד אפשרות אחת שהיא נפוצה לא פחות ומשתלמת במיוחד.

בהרבה מאד מקרים המערכת הסולארית תאפשר לייצר יותר חשמל ממה שאנו צריכים בפועל. במקרים הללו חותמים על הסכם עודפים עם חברת החשמל שלמעשה קונה מכם את החשמל שאתם מייצרים, וככה במקום לקבל בכל חודש חשבונית לתשלום על חשבון חשמל, אתם מקבלים ממנה כסף על החשמל שייצרתם ואין לכם בו צורך. בקיצור – הכנסה פאסיבית נהדרת לאורך שנים ארוכות.

נכון – המערכת הזו וההתקנה שלה עולה כסף, זה ברור. עם זאת מדובר בכל מקרה על השקעה שמחזירה את עצמה. מרבית הרוכשים פורסים את הרכישה לתשלומים וברוב המקרים המחיר הזה מתקזז עם חשבון החשמל שנחסך כאמור מהרגע הראשון. לאחר שמסיימים להחזיר את ההלוואה מדובר כמובן על רווח נקי.

לסיכום

התקנת מערכת סולארית בבית שלכם במידת האפשר זו דרך נפלאה לחסוך לא מעט כסף ואפילו לייצר הכנסה פאסיבית. ניתן לבדוק בחינם ובקלות את האפשרות עם המחשבון הסולארי ואנו בהחלט ממליצים לבדוק האם זו אפשרות שתתאים גם לכם.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות