אור בן שושן מאטלס על החיבור בין הטכנולוגיה לפילנתרופיה בישראל

הכירו את אטלס, חברת פילנתרופיה בישראל פורצת הדרך של אור בן שושן הממנפת טכנולוגיה מתקדמת כדי לשנות את תחום גיוס המשאבים. עם מסד הנתונים המקיף שלה הכולל אלפי מקורות מימון מישראל ומהתפוצות, אטלס מאפשרת לעמותות ליצור קשר חלק עם תורמים פוטנציאליים בארץ ובעולם. בין אם אתם עסק מקומי קטן או ארגון גלובלי, אטלס תחולל מהפכה במאמצי גיוס הכספים שלכם ותעזור לכם להשיג את המשימה שלכם בצורה יעילה ואפקטיבית יותר. גלו כיצד הטכנולוגיה יכולה לעצב מחדש את הפילנתרופיה.

עידן חדש בפילנתרופיה

פילנתרופיה בישראל ובחו״ל תמיד עסקה בעשיית שינוי, אך השיטות לחיבור בין תורמים וארגונים התפתחו באופן משמעותי. אור בן שושן מזהה את הפוטנציאל של הטכנולוגיה לגשר על פערים, לייעל תהליכים ולמקסם את ההשפעה של מאמצים פילנתרופיים. על ידי שימוש בכלים חדשניים ומסד נתונים חזק, אטלס מאפשרת לעמותות לזהות ביעילות מקורות מימון פוטנציאליים ולהתחבר אליהם, ובכך לשפר את יכולות גיוס המשאבים שלהם.

כוחו של מסד נתונים מקיף

בלב הגישה החדשנית של אטלס נמצא בסיס הנתונים הנרחב שלה. מאגר זה הוא אוצר בלום של מידע, שנאצר בקפידה כדי לספק תובנות על אלפי מקורות מימון מישראל ומהתפוצות. המאגר כולל פרופילים מפורטים של קרנות, תוכניות מענקים תאגידיות, מענקים ממשלתיים ופילנתרופים פרטיים. כל פרופיל מועשר במידע קריטי כגון סדרי עדיפויות במימון, הליכי הגשת מועמדות, מקבלי מענקים קודמים ופרטי קשר.

 

העצמת ארגונים ללא כוונת רווח

ארגונים ללא כוונת רווח מתמודדים לעיתים קרובות עם אתגרים משמעותיים בהבטחת מימון. השיטות המסורתיות של הגשת בקשות למענקים יכולות לגזול זמן רב ולפעמים אף להניב תוצאות מוגבלות. אור בן שושן מתמודד עם אתגרים אלה בכך שהוא מספק לעמותות את הכלים ואת המידע הדרושים להן כדי להתמצא ביעילות בנוף המורכב של פילנתרופיה בישראל ובחו״ל. עם גישה למסד הנתונים של אטלס, ארגונים יכולים:

  • לזהות מממנים פוטנציאליים: על ידי חיפוש במסד הנתונים, עמותות יכולות לזהות במהירות תורמים שסדרי העדיפויות שלהם תואמים את המשימה והתוכניות שלהם. גישה ממוקדת זו מגדילה את הסבירות להבטחת מימון.
  • להבין דרישות המימון: פרופילים מפורטים במסד הנתונים מספקים תובנות לגבי הדרישות הספציפיות של כל פילנטרופ, ומסייעים לארגונים להתאים את הצעותיהם כך שיעמדו בציפיות של תורמים פוטנציאליים.
  • לייעל תהליכי יישום: אטלס מפשטת את תהליך הגשת הבקשה על ידי הצעת תבניות, הנחיות ושיטות עבודה מומלצות. תמיכה זו מאפשרת לעמותות להגיש בקשות מרשימות ומקצועיות למענקים.
  • מעקב אחר הזדמנויות מימון: האופי הדינמי של מסד הנתונים מבטיח שארגונים יהיו מעודכנים תמיד בהזדמנויות המימון האחרונות, במועדים ובשינויים בסדרי העדיפויות של התורמים.

מינוף טכנולוגיה מתקדמת

עוצמתה הטכנולוגית של אטלס של אור בן שושן חורגת מעבר לבסיס הנתונים שלה. החברה משתמשת בכלים מתקדמים כדי להמשיך ולתמוך בעמותות במאמציהן לגייס משאבים. כלים אלה כוללים:

  • ניתוח נתונים: אטלס משתמשת בניתוחים מתוחכמים כדי לעזור לארגונים להבין מגמות מימון, התנהגות תורמים וההשפעה של מאמצי גיוס הכספים שלהם. גישה מבוססת נתונים זו מאפשרת לעמותות לקבל החלטות מושכלות ולמטב את האסטרטגיות שלהן.
  • בינה מלאכותית: אלגוריתמים מבוססי בינה מלאכותית מסייעים בהתאמת עמותות למקורות המימון המתאימים ביותר. על ידי ניתוח פרמטרים שונים, אלגוריתמים אלה יכולים להמליץ על התורמים הפוטנציאליים הטובים ביותר, לחסוך זמן ולהגדיל את שיעורי ההצלחה.
  • פלטפורמות לשיתוף פעולה: אטלס מציעה פלטפורמות המאפשרות שיתוף פעולה בין עמותות לתורמים. פלטפורמות אלה מאפשרות תקשורת חלקה, שיתוף מידע ותכנון משותף של יוזמות פילנתרופיות.

ואף יותר מזה, הקרן של אור בן שושן sibf, שהיא למעשה קרן הון סיכון, משקיעה בחברות טכנולוגיה בסכום של למעלה מ-400 מיליון דולר.

אימפקט על החברה

ההשפעה של הגישה החדשנית של אטלס ניכרת בסיפורי ההצלחה של עמותות רבות שנהנות משירותיה. קחו לדוגמה ארגון סביבתי קטן בישראל שהצליח להשיג מימון משמעותי מקרן בחו"ל, הודות למסד הנתונים והתמיכה של אטלס. באופן דומה, עמותה ממוקדת בריאות שיצרה קשר עם תורם תאגידי גדול באמצעות הפלטפורמה של אטלס, וכתוצאה מכך קיבלה מענק משמעותי ששיפר את התוכניות שלה.

חזון לעתיד

אור בן שושן ואטלס מחויבים לפתח את השירות שלה ולהשתפר ללא הרף כדי לענות על הצרכים המשתנים של המגזר הפילנתרופי. החברה רואה לנגד עיניה עתיד שבו טכנולוגיה ופילנתרופיה משולבות בצורה חלקה, ויוצרות אקוסיסטם יעיל ומשפיע יותר לגיוס משאבים. על ידי טיפוח שיתופי פעולה, מינוף נתונים והעצמת עמותות, אטלס שואפת לקבוע סטנדרטים חדשים בעולם הפילנתרופיה.

לסיכום

בעולם שבו הדרישות מעמותות גדולות מאי פעם, אטלס מהווה מקור לחדשנות ולתמיכה לאין שיעור. באמצעות הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ובסיס הנתונים המקיף שלה, החברה המצליחה של אור בן שושן משנה את נוף הפילנתרופיה בישראל. בכך שהיא מאפשרת לעמותות להתחבר למקורות מימון בישראל ובתפוצות, אטלס לא רק מסייעת לארגונים לגייס משאבים, אלא גם מניעה שינוי משמעותי ויוצרת השפעה מתמשכת על העולם.

מאמרים אחרונים

גאווה ישראלית

נגישות