was successfully added to your cart.

איך רכיבה טיפולית כללית תלמד אותך יותר על העובדים בארגון שלך

By מאי 29, 2019Uncategorized

מבין סוגי הספורט השונים רכיבה על סוסים היא ענף קסום הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים, שמשלבת בין האהבה לטבע ולבעלי החיים, לבין פעילות פיזית מאתגרת, ופועלת ברבדים עמוקים בעולמות הרגש של הרוכב, מה שהופך רכיבה טיפולית כללית לדרך מיוחדת ומרגשת במיוחד לשפר גם את הבריאות וגם את מצב הרוח.

היתרונות שברכיבה טיפולית כללית

רכיבה על סוסים מוכרת ביכולתה לסייע לילדים בעלי צרכים מיוחדים, בעלי הפרעות קשב וריכוז או בעיות בויסות הרגשי. אך פרט להם, רכיבה טיפולית כללית יכולה לסייע לכל איש, אישה וילד במגוון תחומים.

יתרונות בפן הרגשי

רכיבה על סוסים משפרת את הבטחון העצמי של הרוכבים ומפתחת בקרבם מיומנויות שליטה, שכן ידוע, שסוסים לא ממלאים הוראות שניתנות להם מרוכב שאינם סומכים עליו. על מנת לשלוט בסוס, הרוכבים חייבים לפתח בטחון ותחושת שליטה, אותם הסוס מקבל בהכנעה מתוך הידיעה, שיש לו על מי לסמוך.

ככל שיתאמנו יותר, כך יצליחו הרוכבים להעמיק את הקשר שלהם עם הסביבה הטבעית ועם הסוס עליו הם רוכבים. הרכיבה מפתחת בקרב הרוכבים את תחושת האחריות לסוס ולצרכים שלו, כפועל יוצא משתפרת גם האינטיליגנציה הרגשית של הרוכבים, והם מצליחים טוב יותר לנתב את רגשותיהם ביעילות.

השילוב בין הטבע, החיות והאדרנלין מרוממים את מצב הרוח ומשחררים במוח הרוכבים נוירוטרנזמיטורים מסוג סרוטונין ובתא- אנדרופינים, שהשפעתם ידועה כמשרי תחושת רוגע, הרמוניה ושמחה.

יתרונות בפן המנטלי

רכיבת סוסים מצריכה כושר ריכוז וקשב ברמה גבוהה, ושיפור מיומנויות אלו מעניקים לרוכבים תחושת נינוחות ורוגע.

במסגרת הרכיבה מסגלים הרוכבים משמעת עצמית, ריסון ודחיית סיפוקים.

יתרונות בפן הפיזי

רכיבה טיפולית משפרת באופן משמעותי את היציבה ושיווי המשקל של הרוכבים על ידי חיזוק שרירי הליבה והשרירים המייצבים שבגופם. הרוכבים לומדים לשלוט בגופם ובאיברים השונים (גפיים עליונות, תחתונות, אגן וכו') ולבצע פעולות מורכבות במהירות תוך הפגנת קואורדינציה.

רכיבת סוסים משפרת את כישורי המוטוריקה וחוש הקצב בקרב הרוכבים הודות להשתלבותם במקצבי הרכיבה השונים (דהירה, ריצה קלה והליכה).

אז למי מתאימה רכיבה טיפולית על סוסים?

לילדים ומבוגרים בעלי בעיות תקשורת ולקויות דיבור

לבעלי לקויות למידה והפרעות קשה וריכוז

לסובלים מבעיות נוירולוגיות מוטוריות כמו ניוון שרירים

לסובלים מבעיות נשימה ואסטמה

לסובלים ממחלות ראומטיות

לסובלים מבעיות התנהגותיות כמו עצבנות, ביישנות, חרדות, תוקפנות, בעיות שינה וכו'

לסובלים מהפרעות דחק פוסט טראומטיות

אטרקציה מיוחדת לרכישת מיומנויות במסגרת יום גיבוש לעובדים

רכיבת סוסים יכולה להיות פעילות מאתגרת ומהנה במיוחד גם במסגרת סדנאות לעובדים. יום כיף בחווה הוא אחת הדרכים המהנות לגבש את צוות העובדים ולהוציאם משגרת היום יום לפעילות משחררת, שתחשוף בהם צדדים שעוד לא הכרתם.

רכיבה בשטח יכולה ללמד אותנו רבות על הרוכבים שמרכיבים את צוות המכירות של החברה או את מנהלי קשרי הלקוחות, ולעיתים הביישן של המשרד הוא זה שמצליח להגיע לתקשורת עמוקה ביותר עם הסוס תוך זמן קצר, ואילו הבוס של כולם הוא זה שמצליח להוציא מהסוס את עקשנותו.

היכולת שלנו לבחון את מרכיבי אישיותינו דרך תגובותיו והתנהגותו של הסוס מספקת לנו ראי מדוייק ומשוב באשר לדרכי התנהלותינו, ומשם ניתן להסיק מסקנות במטרה להתייעל ולהשתפר במסגרת פעילותנו בחברה ובכל תחומי החיים.

השורה התחתונה היא, שהסוסים הם חיה אוהבת אדם, ועם מעט חמלה ולב אוהב כל חווייה במחיצתם הופכת להרפתקה שנשארת איתנו לאורך זמן ושהשפעותיה החיוביות ניכרות בכל תחומי החיים שלנו. הם מעניקים לנו פתח אל עולם קסום של אתגר, הנאה וכיף.

Leave a Reply