תחומי פעילות

פעילויות עם סוסים היא פעילות נחוצה ומדוע? כיום רוב הילדים וגם ההורים מבלים את מרבית השעות שלהם בישיבה אם זה בבית הספר, ובמקום העבודה. פעילות גופנית כמעט לא נעשית במהלך היום דבר שיכול לאורך זמן אפילו להזיק לרמת הכושר הגופני אצל בני האדם. אבל לא רק זה , האינטראקציה בין בני האדם היום היא לא מה שהייתה פעם כי כל אחד נמצא במרחב הווירטואלי שלו וזה כל עולמו. מדוע טיפול בסוסים רוכבי חמדהרבה ילדים מתקשים ליצור קשרים עם חברים אמתיים לא כאלו במחשב? משום שאין להם את האינטראקציה שמתרחשת בפועל.

עם השנים גדל מספר הילדים שזקוקים לחיבור ושיפור האינטראקציה בין אנשים, חברים והסביבה הקרובה, ולכן אנו בחוות רוכבי חמד לקחנו את הנושא הזה ברצינות והבנו שסוסים יכולים להיות חברים של ממש בקרב הילדים הללו איך?

תחומי הפעילות בחוות סוסי רוכבי חמד

רכיבה טיפולית– התנתקות מהשגרה של מסכים עובדים, לחצים והרבה אי שקט היא בהחלט יכולה להיות התחלה של אינטראקציה עם הסביבה כיצד? בעזרת רכיבה טיפולית לומד הילד כיצד להוריד לחץ , להתחבר לטבע, למרחבים לנשום פשוט מחדש. הסוס מאפשר לילד לתקשר הוא רוכב עליו פתאום הוא מרגיש גבוהה (מה שיכול לעזור במצבים של חוסר בטחון אצל ילדים) ושהוא הצליח לעשות את הפעולה הזו של לעלות על הסוס.
ברכיבה הטיפולית יש את היכולת לשפר יכולות פיזיות כמו יציבות, חיזוק שרירים ועוד.
רכיבה טיפולית היא שונה משאר הטיפולים בעזרת חיות מדוע? משום שיש פה שיעור של שיתוף פעולה עם הסוס, בלי זה לא ניתן להתחיל ברכיבה. ולכן האינטראקציה בין הסוס לילד היא מוחלטת. מלבד החוויה שהילד לוקח אתו לאורך זמן, הטיפול בעזרת סוסים חושף את הילד לעולם האמתי ומלמד אותו כישורי חיים לעתיד.
הרכיבה הטיפולית מתבצעת בחוות הסוסים רוכבי חמד ע"י מדריכים מוסמכים ומנוסים אשר מכירים מקרוב את הסוסים בחווה.

סדנאות רכיבה– סדנאות רכיבה וימי כיף המתאימות לצוותים העוסקים בתחום החינוך, וועדי עובדים שרוצים לפנק את העובדים ביום כיף וגיבוש. כל סדנא מתוכננת מראש ע"י המזמין ויש תכנית עבודה מסודרת , סדנאות אלו משאירות לרוכבים חוויה בלתי נשכחת ושיפור מיומנויות עסקיות.

שיעורי רכיבה –  בחווה תוכלו למצוא גם שיעורי רכיבה, מדובר על ספורט שהרוכב משלב מיומנות שליטה וחוויה. ישנם שיעורים המתאימים למתחילים ולמתקדמים. צוות החווה יתאים לכל רוכב בין אם הוא מתחיל או מתקדם את סוג הרכיבה המתאימה בעבורו.

טיולי רכיבה– טיולים בטבע זה אחד החוויות שלא כדאי לפספס במיוחד עם המשפחה , כדי שחוויה זו תהיה גדולה יותר אנו בחוות רוכבי חמד ממליצים לכם על טיולי רכיבה שונים. טיולי רכיבה לזוגות, טיולי רכיבה למשפחות, טיולי רכיבה ליחידים.

שיעורי רכיבה מערבית –  רכיבה המתאימה לרוכבים מתקדמים בהדרכה של מדריכים מוסמכים ומומחים בסגנון רכיבה זה,  ברכיבה המערבית הרוכב משלב מיומנות ושליטה על הסוס על ידי למידה של טיפול בסוסים, תקשורת ורכיבה מקצועית. כיום הרכיבה המערבית מתחלקת לרכיבה לתחרויות מהירות וסגנון ולתחרויות בקר .

שיעורי רכיבה למבוגרים– בכל גיל ניתן לרכוב על סוס וזה היופי שבכך, בחוות רוכבי חמד אנו נמליץ לכם על סוג הרכיבה המתאים, צוות המקום סבלני ומקצועי הנותן את הזמן הדרוש לכל רוכב באשר הוא.

פעילות לימי הולדת– יום הולדת זה אירוע משמעותי ואם רוצים לחגוג אותו בצורה מיוחדת אפשר למצוא אצלנו פעילות שתתאים ליום הולדת מלא אנרגיה וחוויה לטווח ארוך עם הסוסים בחווה .

צילומי בר/ת מצווה– להגיע לגיל המצווה זה ו תהליך בפני עצמו וכדי לתעד את הרגעים הקסומים של הגיל הזה אנו מציעים לכם להגיע אלינו ולהצטלם עם סוסים רבים בטבע הפתוח. תמונות עוצרות נשימה ותיעוד נדיר לשנים רבות.

אלו ועוד רבים תוכלו למצוא בחוות רוכבי חמד. אנו והצוות מזמינים אתכם לחוות חוויה בלתי נשכחת ולדהור קדימה לעבר ההצלחה.