רכיבה טיפולית לטיפול ADHD

אוכלוסיה די נכבדה שמגיעה לרכיבה הטיפולית היא ילדים הסובלים מהפרעת קשב וריכוז HDAD .סוסים לטיפול בבעיות קשב

רכיבה טיפולית יעילה

ילדים אלו עוברים חיים לא פשוטים. קשה להם להישאר מרוכזים יותר ממספר שניות. –תלוי רמת הקושי. בין היתר יש להם גם קושי בתחושה ובשליטה עצמית. כמובן שכל זה גורר בנוסף לכל, בעיה רגשית לא פשוטה.

מה שעושים, מלמדים את המטופל לרכב על הסוס ונותנים לו מטלות שונות לאורך הרכיבה. כאן אנחנו מייצרים לו משהו שנקרא משוב kr. משו מיידי. הסוס ירכב במסלול כל עוד הרוכב מרוכז. ברגע שירגיש שהרוכב לא בפוקוס הוא ייקח אותו לאמצע המגרש. וכך, ברגע שהמטופל חולם מיד הוא מקבל משוב. אז בעצם אנחנו מאמנים אותו להאריך את טווח הקשב.

כמו"כ ניתן לו בכל פינה מטלות שונות בהתאם לקושי.

העניין הרגשי יטופל בכך שהמטופל יקבל את ההרגשה שזהו אולי המקום היחיד שהוא מצליח בו. הוא רגיל לקבל בד"כ גערות מהסביבה, כמובן שלא באשמתו, על כך שהוא לא מקשיב, הורס, שופך וכו. כאן הוא יכול. הוא מצליח. הוא אומר לסוס ללכת והוא מקשיב לו. לעצור. ימינה שמאלה. תחשבו על זה שטיפול ברכיבה הוא בניגוד לטיפולים אחרים שבו המטופל יושב יותר גבוה מהמטפל. לנו זה נראה מובן מאליו שאנחנו מלמעלה והילדים מסתכלים עלינו מלמטה. תנסו בבית להתיישב על הרצפה, להעמיד את הילד על הכיסא ולהסתכל עליו מלמטה. זה הבדל עצום. וכאן הוא יושב יותר גבוה מההורים שלו ומהמדריך שלו. לא צריך יתור מזה.

חוות הסוסים רוכבי חמד מתמחים ברכיבה טיפולית וברכיבה טיפולית בכלל ולרכיבה טיפולית לטיפול  ב- HDAD בפרט , יחד צוות מקצועי של מדריכים מיומנים.
לפרטים נוספים וייעוץ אנא צרו עמנו קשר בטלפון 03-6039994 או השאירו פרטים באתר ואנו נחזור בהקדם…