אודות "מנשה והסוסים" מבית "רוכבי חמד"

את דרכי בעולם הסוסים התחלתי בעבודה כמדריך רכיבה מערבית (מכללת רופין) ורכיבה טיפולית (מכללת וינגיט) בחוות "רוכבי חמד" אשר הוקמה בכפר הנוער "שדה חמד".

היות וגם אני עצמי מאובחן כ ADHD, הייתי חייב להיות בתנועה מתמדת. בשילוב לאהבתי ילדים, אנשים וסוסים, ביליתי את כל יומי בחוה והייתי מדריך כ 170(!!) תלמידים מידי שבוע בפרטני וקבוצתי.

לבקשת מנהל העמותה, לקחתי עלי את נושא הניהול והקמתי צוות מקצועי אשר נתן מענה למטופלים מכלל האוכלוסיות. כמו כן בשיתוף עם מכללות מובילות הכשרנו 5 מחזורים של מדריכי רכיבה טיפולית אשר עבדו במקום ובחוות נוספות בארץ.

במהלך התקופה פניתי ללימודים נוספים כמו CBT – טיפול התנהגותי קוגניטיבי, לטיפול בכפיתיות, חרדות ודיכאון, ובכלל, טיפול אשר מלמד לשינוי דפוסי חשיבה, וטיפול בשיטת 12 הצעדים- טיפול בהתמכרויות ובקשיים רגשיים, הנחיית הורים וקבוצות-אשר עוטף את הטיפול גם מהבית ונותן תוצאות טובות יותר. סוסים מובילים לשינוי-טיפול על בסיס שיקוף התנהגותו ואופיו של המטופל בחייו האישיים, טיפול יסודי ועוצמתי מאד.

שיטת הטיפול ברוכבי חמד הלכה והתמקצעה יותר ויותר והצוות השתלם עוד ועוד.

בשנים האחרונות , לאחר הרבה הרבה טיפולים שהענקתי והשתלמויות רבות שהשתלמתי בהם פיתחתי את "שיטת גולדיס", שיטה יחודית בה אני מלמד את המטופל כי האדם מורכב מ 2 חלקים. החלק המרגיש והחלק המחליט, כאשר החלק המרגיש מסמל את הסוס והחלק המחליט מסמל את הרוכב. בטיפול ניתן דגש רב על איך אנחנו מנהיגים את החלק המרגיש בעזרת החלק המחליט. המטופל לומד להבין מה זה מנהיגות נכונה ואיך מיישמים אותה בחיי היומיום.

לאחר סגירת החוה פתחתי חוות בוטיק באותו מקום עם 3 סוסים (עיינו בעמוד "דיירי החוה"), ואני קורא לעצמי "מנשה והסוסים". כל מה שעומד לנגד עיני זה לקחת את הנשמות הענקיות שמרגישים שמשהו הלך פה לאיבוד ולגלות להם את האור שבהם, להראות לעצמם כמה הם כן יכולים, וכמה הם פשוט מנהיגים. לא פחות!!

אם אתם כבר קצת מיואשים מהקשיים של היהלומים שלכם או מעצמכם, אז שתדעו שהגעתם למקום הנכון. גבירותי ורבותי! תמיד תמיד אפשר לשנות. מוזמנים ליצור קשר.

אוהבים.

הסוסים שלי

הסוסים נבחרו בקפידה לצורך החוה. הם מפונקים מאד ומקבלים מזון עשיר. הם נמצאים תחת פיקוח וטרינרי של דוק' גיורא אבני התותח ממרפאת "מדיסוס".
חשוב לציין כי לכל סוס יש תיק משלו שבו נרשמת ההיסטוריה הרפואית שלו, החיסונים שקיבל וטיפולי השיניים שמקבלים אחת לשנה או לחצי שנה לפי הצורך. דוק' גיורא רק מסתכל על הסוס וכבר יודע בדיוק מה יש לו.

אחת לחודשיים הסוסים מפורזלים ע"י המפרזל אריאל מיקוביצקי הכריש. אשרי הסוס שאריאל מתאים לו פרסות.

כמו"כ הסוסים עוברים אימונים ברמות שונות בכדי להתאים לכל רמות הרכיבה.

החווה מציעה סדנאות  (עיינו בעמוד "הסדנאות שלי") בתחום החינוכי והעסקי לצוותות חינוך ולחברות וארגונים. הן סדנאות רכיבה חד פעמיות והן תהליך של לווי. במהלך הסדנא מוכנסים תכנים אשר סוכמו מראש עם מזמיני הסדנה תוך כדי צחוק והנאה.
כמו כן בחוה מועברים שיעורי רכיבה מערבית אשר מבוססים על קורסים למתחילים ומתקדמים בתחום הרכיבה. זהו ספורט חוויתי במיוחד והרוכב רוכש שליטה ברכיבה על סוסים.

הרכיבה מתבצעת עם קסדות תקניות וכמובן שהחווה מבוטחת ברמה גבוהה.

בס"ד